Mūsdienu pasaulē tiek gaidīts, ka visīsākajā laika posmā tiks sasniegti vislabākie rezultāti, tāpēc visiem lēmumiem ir jābūt rūpīgi izplānotiem – arī izvēloties fiziskās terapijas aprīkojumu. Mēs esam apkopojuši ceļvedi, kas palīdzēs Jums izdarīt vislabākos lēmumus gan atbilstoši Jūsu iespējām, gan pacientiem, izvēloties trenažieru aprīkojumu.

12 lietas, kam jāpievērš uzmanība izvēloties fiziskās terapijas aprīkojumu:

1) Pieejamība

Vai visi produkti ir viegli pieejami Jūsu pacientiem?

Ja iekārtai ir paredzēta darbībai stāvus stāvoklī (piemēram, skrienot pa skrejceļu), tad ir nepieciešams pārliecināties par būtiskām lietām: vai ir nepieciešami pakāpieni un margas, kas varētu pacientam palīdzēt.

Ja trenažieris ir izmantojams sēdus stāvoklī, tad vajadzētu pārliecināties vai trenažierim ir noņemams sēdeklis un tam var piekļūt ar ratiņkrēslu. Izvēlieties aprīkojumu, kas derētu dažādiem lietotājiem ar atšķirīgu ķermeņa svaru un augumu.

First Degree trenažieriem ir speciāla medicīnas sērija, kas ir pielāgota cilvēkiem ar invaliditāti. Piemēram, airēšanas trenažieris E-920 UBE ir ar noņemamu sēdekli, lai tas būtu pieejams cilvēkiem ratiņkrēslos.

2) Vieta

Nosakiet, cik liela vietas platība Jums ir pieejama un pārliecināties, ka produkts, kuru Jūs vēlaties iekļaut telpā ietilps.

3) Divi – vienā

Ja Jums nav pieejama liela platība trenažieru izvietošanai, tad labs risinājums ir izmantot ekipējumu, kurš der vairāku vingrinājumu izpildei. Jo daudzveidīgāks ir produkts, jo vērtīgāks ir trenažieris.

4) Datu vākšana un izsekošana

Izmantojiet datu vākšanas un izsekošanas aprīkojumu, lai trenažiera lietotāji būtu informēti par saviem rezultātiem un spētu sekot līdzi savai izaugsmei.

5)Aksesuāri

Jums ir jāsaprot, vai trenažieru lietotājiem ir nepieciešami kādi aksesuāri izmantojot treniņu iekārtas, piemēram, vai ir nepieciešams kāju atbalsts vai arī aksesuāri plecu rehabilitācijai augšdaļas ķermeņa treniņa laikā?

Izlemiet, kāda veida aksesuāri Jums ir nepieciešami un padariet tos pieejamus lietotājiem.

Piemēram, zīmols SCIFIT, piedāvā trenažierus ar dažādiem sēdekļiem – gan regulējamiem, gan neregulējamiem, gan skrejceliņa margas un drošības solus, lai uzkāpšana un nokāpšana no trenažiera būtu droša.

6) Programmas

izvēlieties aprīkojumu, kas dod Jums iespēju pielāgot programmas. Šīs programmas var ietvert izokinētiskās pretestības s programmas drošībai, kā arī izturības vai slodzes programmas. Lielākā daļa trenažieru sniedz pamata atsauksmes, piemēram, laiku un kalorijas, bet Jūsu trenažieru lietotājiem var būt nepieciešamība pēc papildus programmām, piemēram, RPM, Watts ai MET.

7) Uzturēšana, apkalpošana un atbalsts

Pirms iegādājaties trenažieri, noskaidrojat vai uzņēmums, no kura vēlaties pirkt ekipējumu, ir sertificēts pakalpojumu sniedzējs. Ir jāatceras, ka ik pa laikam trenažieriem ir nepieciešama neliela profilaktiskā apkope un ir svarīgi, lai kompānija nodrošinātu savu trenažieru apkopi, ko veic profesionāli darbinieki.

8) Viegla lietošana

Izvēlieties tādu vadības paneli, kuru ir viegli nolasīt un lietot. Tam ir jābūt ar vienkāršu izvēlni un ekrānu, kas nesagādās grūtības nevienam lietotājam. Ekrāns ar augsta kontrasta displeju un iespēju dzirdēt skaņas signālus būtu labs papildinājums, ja trenažiera lietotājiem ir redzes vai dzirdes traucējumi.

9) Funkcijas

Izveidojiet nepieciešamo funkciju sarakstu un izvērtējiet, cik svarīgas tās ir. Neaizmirstiet iekļaut nepieciešamās funkcijas priekš fizikālās terapijas, piemēram, divvirzienu pretestību, zemu izejas pretestību, atpūtas vietu un pareizu biomehāniku.

10) Kustības pielāgojamība un diapazons

Jums ir jāņem vērā pacientu kustības iespējas un trenažieru pielāgojamība katram lietotājam, piemēram, regulējami kloķi, regulējama rotācijas ass, regulējami sēdekļa augstumi). Produktiem ir jāatbilst visām vajadzībām, lai nodrošinātu pareizu ķermeņa izvietojumu un biomehāniku.

11) Izturība

Jūs vēlaties būt profesionālis, tāpēc Jūsu iestāde un klienti ir pelnījuši profesionālu ekipējumu. Nepērciet trenažierus nezināmās vietās, tā vietā izvēlaties kompānijas, kuras pārdod augstas kvalitātes trenažierus. Kvalitāte spēj garantēt arī ilgstošu izturību. Pareizs produkts spēs kalpot gadiem ilgi, kā arī prasīs minimālu apkopi.

Ražotājs WOODWAY rada skrejceliņus, kura kvalitāti ir atzinusi arī NASA, tieši šī ražotāja skrejceļus izmantoja NASA projektā Colbert (T2).

12) Uzticams zīmols

Izvēlies uzticamu zīmolu ar pieredzi medicīnas prakses terapijā. Zīmolam ir jābūt ar zinošu personālu, kas spēs Jums sniegt padomus un palīdzību, ja tāda būs nepieciešama.

Labs piemērs ir CYBEX, kuri fitnesa nozarē darbojas jau vairāk nekā 45 gadus un trenažierus izstrādā balstoties uz zinātniskiem pamatojumiem, pētot cilvēku un viņa veiktspēju.

Balstoties uz šiem ieteikumiem, Jūs nekļūdīsieties ekipējuma izvēlē. Jums ir jāatceras, ka tikai ar labu aprīkojumu ir iespējams pilnvērtīgi palīdzēt cilvēkiem.