Izglītība, sertificēti un pieredzējuši fitnesa profesionāļi

Šī tendence, kas ir aktuāla jau piecus gadus, norāda, ka arvien lielāka nozīme ir izglītībai fitnesa jomā un pilnībā sertificētām programmām. Arvien vairāk šādas programmas tiek ieviestas arī skolās un universitātēs. Fitnesa programmas rada profesionāli, sportiski fitnesa eksperti, sadarbojoties ar ārstiem un fizioterapeitiem. Pasaulē un arī Latvijā ļoti populāras ir Les Mills treniņu programmas, kas ir vienkāršas un sniedz labus rezultātus.

 

Les_mills_fafp_logo_left_black

Spēka treniņi

Arvien vairāk sievietes un vīrieši savos treniņos iekļauj spēka treniņus. Vēsturiski spēka treniņi ir vairāk saistīti ar Body Building, bet mūsdienās cilvēki, kas pievēršas spēka treniņiem, to dara, lai palielināto vispārējo ķermeņa spēku un izturību. Vairums veselības un fitnesa profesionāļi tagad cenšas savos treniņos vairāk ietvert arī spēka vingrojumus.

Strength_training_2

 

  <!–[endif]–>Fitnesa programmas gados vecākiem cilvēkiem

Cilvēkiem gados un pensijā ir vairāk brīvā laika un ārsti arvien vairāk iesaka aktīvu dzīvesveidu. Fitnesa klubu abonementu cenas arī nav lielas, un aktīvi darbojoties, nodarbībās tiek uzlabota veselība, kas palīdzētu ietaupīt naudu medikamentiem. Ir radītas vairākas nodarbības ar zemu intesitāti, kas ir piemērotas gados vecākiem cilvēkiem. Joga, pilates un daudzas citas nodarbības ievērojami uzlabo veselību un liek justies jaunākam.

 

Old_people_9

Vingrojumi un svara zaudēšana

Jau daudzus gadus treneri mēģina panākt, lai cilvēki nodarbotos regulāri ar dažādiem vingrojumiem. Vingrojumi dažas reizes nedēļā, pareizi izveidota diēta un svara zaudēšana kļūs pavisam vienkārša. Arī nākamajā gadā ir šāda tendence – izglītot cilvēkus, palīdzot samazināt svaru.

Weight_loss

Individuālie treniņi

Apmeklējot fitnesa zāli, cilvēki arvien vairāk domā par to, lai katrs treniņš tiktu izpildīts pareizi un dotu vēlamo rezultātu. Tāpēc cilvēki izvēlas treniņus pieredzējušu treneru vadībā. Individuālajos treniņos treneris izskaidro katra vingrojuma būtību, parāda, kā pareizi tas ir veicams, samazinot traumu risku. Veicot vingrojumus patstāvīgi, nereti cilvēki iegūst traumas, tādēļ individuāli sastādīta treniņu programma ir īpaši svarīga – pēc katra individuālajām vēlmēm un vajadzībām. Izpildot vairākus individuālos treniņus trenera pavadībā, ar laiku vingrojumus var veikt patstāvīgi, pareizi un efektīvi.

Individual_training_-_web_page_pic1

Grupu treniņi un deju nodarbības

Grupu nodarbības kļūst arvien populārākas. Ja agrāk nodarbības bija galvenokārt sievietēm, tad šobrīd jau nodarbībās piedalās arī vīrieši un pat tiek radītas atsevišķas nodarbības tieši vīriešiem. Jaunums Latvijā ir Zumba, kas ir deja ar fitnesa elementiem, visbiežāk Latīņamerikas mūzikas ritmā, bet tikpat labi iespējama zumba arī hip – hopa stilā. Nodarbībās tie izmantoti dažādi deju ritmi, trenēta koordinācija, uzlabota stāja un samazināts svars.  Grupu nodarbību klāsts ir milzīgs, jebkurš var piemeklēt sev piemērotākās nodarbības.

Ggla-simi-valley-launch

Funkcionālie treniņi

Tiek prognozēts, ka 2012. gadā cilvēki vairāk pievērsīsies funkcionālajiem treniņiem. Šajos  treniņos tiek izmantots jaunākais sporta aprīkojums, piemēram,  TRX piekares treniņu sistēma un pilnīgs jaunums – TRX Rip Trainer sisēma, kas paredzēta pretestības un koordinācijas treniņam. Lai nodarbībās nepaliktu garlaicīgi, treneri arvien vairāk izmanto dažādus fitnesa aksesuārus nodarbībās – bumbas, līdzsvara blokus, hanteles, svara stieņus un citus. Funkcionālie treniņi ir patīkami, jo ar tiem var nodarboties ne tikai fitnesa zālēs, bet arī mājās. 

Trx_photo_1

2012. gads solās būt sportisks un fitnesa klubi parūpēsies par to, lai katrs var atrast sev piemērotāko nodarbību. 

Būsim aktīvi, sportiski un veseli, tad arī jaunais gads būs veiksmīgs!

Laimīgu Jauno gadu!

Laimigu_jauno_2012