2013.gada fitnesa industrijas tendeces. Ko varam sagaidīt no nākamā gada fitnesā, kas jauns un aktuāls paredzēts?

1. Apmācīti, sertificēti un pieredzējuši fitnesa profesionāļi

Jau sesto gadu šī tendence atrodas pirmajā vietā, fitnesa klubi un to apmeklētāji vēlas redzēt sertificētas fitnesa programmas un pieredzējušus, apmācītus trenerus. Fitnesa bizness turpina augt, tāpat arī pieprasījums pēc augsta līmeņa speciālistiem, konkurence fitnesa treneru vidū ir liela. Izvēloties sertificētas fitnesa programmas sporta klubs iegūst noteiktu līmeni. Klienti no šīm programmām sagaida profesionalitāti. Viena no pasaulē populārākajām sertificētajām fitnesa programmām ir Les Mills. Tās ir treniņu programmas, kurām ir noteikta horeogrāfija, mūzika, regulāri tiek apmācīti treneri, tiek nodrošināts mārketinga atbalsts, tas ir tieši tas ko klienti gaida – pārbaudītas programmas, kas ir vienkāršas un efektīvas.

Trainersummit07

2. Spēka treniņi

Spēka treniņi arī iepriekšējā gadā bija otrajā vietā fitnesa tendenču sarakstā. Šī tendence jūtama, gan sieviešu, gan vīriešu vidū, kas savos ikdienas treniņos ir ieviesuši spēka treniņus. Vēsturiski vienmēr ir bijuši populāri spēka treniņi, bet vairāk tie bija paredzēti vīriešiem, īpaši Body Building. Mūsdienās uz spēka treniņiem iet arī sievietes, gados jauni un vecāki cilvēki, pat bērni. Spēka treniņi tiek izmantoti rehabilitācijai, lai nostiprinātu muskuļus, lai vieglāk būtu veikt ikdienas lietas.

Strength-training

3. Treniņi, kas balstīti uz ķermeņa svaru

Jaunums fitnesā – pirmo reizi parādās tendenču sarakstā. Pēdējā gada laikā treniņi, kas balstīti uz savu ķermeņa svaru kļuvuši daudz populārāki, un arī nākamā gada laikā noteikti savu popularitāti tikai nostiprinās. Šādiem treniņiem nepieciešams minimāls aprīkojums un fitnesa aksesuāri. Tie nav tikai tādi vingrojumi kā roku saliekšana guļus, tas iet daudz tālāk. Kā viens no labākajiem treniņiem izmantojot savu ķermeņa svaru ir TRX piekares sistēma, kas pieder pie funkcionālā treniņa, bet tam tikai tiek izmantots savs svars.

Trx

4. Bērni un aptaukošanās

Šī problēma pastāv jau ilgus gadus, un katru gadu tā tiek iekļauta kā fitnesa industrijas tendence – cīņa pret bērnu aptaukošanos un aptaukošanos vispārīgi. Mazkustīgs dzīvesveids, sēdoš darbs ir 21.gadsimta problēma, kam tiek pievērsta liela vērība, bet tomēr ir nepieciešams vēl aktīvāk popularizēt aktīvu dzīvesveidu. Skolās tiek rīkoti dažādi semināri, sporta pasākumi, lai popularizētu fitnesu, sportu un vienkārši aktīvu, veselīgu dzīvesveidu. Arī nākamais, 2013.gads nebūs izņēmums un tiks rīkoti dažādi pasākumi šīs problēmas apkarošanai.

Group-of-kids-running

5. Vingrojumi un svara samazināšana

Jau daudzus gadus svaru samazināšanas programmas mēģina vienlaicīgi pievērst cilvēkus arī veselīgam uzturam. Fitnesa, svara samazināšana sun uztura jautājums ir bijis aktuāls visus gadus, pēdējo gadu laikā tam ir tikusi pievērsta lielāka uzmanība, bet nemainīgi tas ir topa augšgalā.

Mainwl1_600x450

6. Fitness gados vecākiem cilvēkiem

Veselība gados vecākiem cilvēkiem vienmēr bijis aktuāls temats, tāpat arī 2013.gadā. Fitnesa klubiem ir vairāk jādomā par programmām, kas būtu piemērotas cilvēkiem pēc 50 gadu vecuma. Ir jāpanāk, lai cilvēki nebaidītos no fitnesa klubiem, tie jāpadara draudzīgi cilvēkiem jebkurā vecumā, tieši tāpat ir jādomā par abonomentu cenu gados vecākiem cilvēkiem.

Old_people

7. Personālie treniņi

Jo vairāk treneri iegūst augstāku izglītību un sertifikāciju, jo pieejamāki viņi kļūst cilvēkiem, lai vadītu personālos treniņus. Personālie treniņi kā tendence parādās jau 7 gadus, un savu popularitāti nesamazina, pārādās jauni treniņu veidi, kurus ievieš personālajos treniņos, arvien jaunas fitnesa programmas. Ņemot vērāk treneru konkurenci arī finansiāli personālie treniņi nav vairs tik dārgi un cilvēki tos var atļauties.

Personal-trainer-4

8. Funkcionālais fitness

Funkcionālais fitness ir spēka treniņš, kas uzlabo līdzsvaru, koordināciju, spēku, izturību un galvenokārt palīdz veikt visas ikdienas darbības daudz vieglāk. Arī funkcionālais treniņš ar šādiem trenažieriem ir kā tendence jau vairākus gadus, īpaši, kad parādījās TRX piekares sistēmas treniņi. 2012.gada jaunums funkcionālajā treniņā bija no ražotāja Life Fitness, Synrgy360. Atliek tikai gaidīt ko jaunu funkcionālajā fitnesā nesīs 2013.gads.

Synrgy360_-_product_image

9. „Kodola” jeb Core treniņi

Par „kodola” treniņiem sauc tādus, kuros tik nostiprināta mugura, vēders. Core treniņi ir spēka treniņi, kuros galvenā uzmanība tiek likta uz gurniem, muguras lejasdaļu un vēdera muskulatūru, kā arī mugurkaulu. Šajos treniņos bieži tiek izmantotas dažādas līdzsvara bumbas, BOSU līdzsvara sistēma, rolleri un citi fitnesa aksesuāri. Populāri jau dažus gadus, citi speciālisti saka, ka šobrīd šie treniņi ir zaudējuši savu popularitāti, bet fitnesa klubos Core treniņi joprojām ir ļoti apmeklēti, būs interesanti paskatīties, kas notiks 2013.gadā.

Bosu_23

10. Grupu personālie treniņi

Šī fitnesa tendence ļauj personālajam trenerim vadīt grupu nodarbību vienlaicīgi neaizmirstot par personālo treniņu. Visbiežāk tās ir grupas ap 4 cilvēkiem, lai varētu veikt arī personālā trenera funkcijas. Šis ir ekonomiskās variants personālajiem treniņiem. Trenerim šādus treniņus vadot ir jābūt radošam, lai vienlaicīgi trenētu 3, 4 cilvēkus pēc personālā treniņa funkcijām. Grupu personālie treniņi saglabās savu popularitāti arī 2013.gadā.

Personal-training

Šis bija top 10 fitnesa industrijas tendences 2013.gadam. Kā populāras tendences saglabāsies dažādas deju nodarbības, kā piemēram Les Mills BODYJAM vai SH’BAM. Tāpat ļoti populāras būs arī nodarbības ārā, tādas kā skriešana, nūjošana, soļošana, airēšana un citi. Nemainīgu popularitāti notur arī joga un visi tās paveidi, gan spēka joga, gan karstā Bikram joga. Boot Camp jeb augstas intensitātes militārā stila strukturētie treniņi. Šie treniņi ietver kardio, spēka, izturības vingrojumus. Popularitāti guvuši tieši pēdējos gados. Viena no jaunajām tendencēm ir apļa treniņi. Tajos ir 6 – 10 dažādi vingrojumi, kurus cilvēki pilna apļa kustībā, katru vingrojumu pildot noteiktu laiku. Šie treniņi pirmo reizi parādās 2013.gada fitnesa tendencēs. Vērosim kā gada laikā šie treniņi noturēs vai mainīs savu pozīciju.

Lai aktīvs Jaunais gads!

Fitness-classes-big11