Amerikas Sporta Medicīnas koledža (ACSM) publicējusi ikgadējo fitnesa tendenču topu.

Kopš 2006.gada Amerikas Sporta Medicīnas koledža katru gadu apkopo fitnesa tendenču sarakstu, kuras būs satopamas visā pasaulē jau nākamajā gadā.

ACSM tendenču topa mērķis ir palīdzēt uzņēmumiem, veselības iestādēm un sporta klubiem attīstīties tieši tajā jomā, kura ir aktuāla klientiem.

Inovatīvo tehnoloģiju popularitāte pieaug

Pārnēsājamās fitnesa ierīces atkal atrodas topa augšgalā, kā tas bija 2016. un 2017.gadā, pateicoties fitnesa aprocēm, sporta pulksteņiem un GPS sporta izsekošanas ierīcēm.

Fitnesa entuziasti un profesionāļi viennozīmīgi sāk saprast, cik noderīgas ir fitnesa aproces un pulsa jostas, izmantojot tās treniņu procesā.

Mobilās telefona fitnesa aplikācijas šogad tendenču topā ieņēma 13. vietu. Tas parāda to, kā fitnesa tehnoloģijas ietekmē tirgu un to, cik svarīgi ir fitnesa aplikācijās nodrošināt savienojamību ar fitnesa aprocēm un pulsa jostām, lai saglabātu aplikācijas aktualitāti lietotāju vidū.

Cilvēkiem joprojām patīk trenēties kopā

Grupu nodarbības otro gadu pēc kārtas ieņēma otro vietu kopš 2018.gada topā. Iepriekš tās mainīja savu pozīciju tendenču topā no 20.vietas uz 2.vietu viena gada laikā, tāpēc negaidiet, ka šī tendence kļūs neaktuāla tuvāko gadu laikā. Kopš grupu nodarbību popularitāte strauji pieauga, Life Fitness un Hammer Strength varēja apmierināt šo pieprasījumu pēc grupu nodarbībām ar saviem rāmjiem un SYNGRY treniņu sistēmu, piedāvājot visdažādākos variantus grupu nodarbībām.

Šoreiz augstas intensitātes treniņi ir nokritušies no 2018.gadā ieņemtās godalgotās pirmās vietas uz trešo vietu. Piekto vietu ir ieņēmuši treniņi ar savu svaru un devītajā vietā ir funkcionālie treniņi. Visi šie treniņu veidi bieži vien tiek izmantoti grupu nodarbībās, un tas ir ieskats tajā, kādas grupu nodarbības varētu būt aktuālas arī šajā gadā.

Lietotāja SCIFIT attēls.

Fitnesa nodarbības vecāka gadagājuma cilvēkiem

Manāmu popularitāti ir guvušas arī nodarbības, kuras paredzētas vecāka gadagājuma cilvēkiem. Fitnesa tendenču topā no pagājušā gada devītās vietas, šoreiz tās ieguva ceturto vietu.

Tā kā mēs arvien vairāk un vairāk varam izlasīt pētījumus par to, cik svarīgi ir vingrot un kā sportošana ietekmē dzīves kvalitāti, ar vien vairāk cilvēki gados sāk pievērsties sportam.
Šī tendence liecina par to, ka sporta klubi, kuros ir specializēti trenažieri vecāka gadagājuma cilvēkiem, piemēram, kā SCIFIT trenažieri, kuri paredzēti jebkura vecuma cilvēkiem vai Life Fitness Circuit sērijas spēka trenažieri, būs vienu soli priekšā citiem klubiem.

Nozares profesionāļiem ir nozīme

Sertificēti fitnesa treneri 2019. gada fitnesa tendenču topā ieņēma sesto vietu, bet individuālie treniņi ir ierindojušies astotajā vietā. Sporta klubu apmeklētāji arvien vairāk paļaujas uz specializētām individuāli sastādītām treniņu programmām.

Sertificēti treneri nodrošina drošu un efektīvu treniņa kontroli. Treneri spēj izveidot labas attiecības ar klientiem un liek klientiem justies droši, apmeklējot fitnesa klubu, kas liek klientam atgriezties atpakaļ klubā. Fitnesa klubiem jāpārliecinās, lai viņu treneri būtu pietiekami kvalificēti un zinoši, lai klienti izbaudītu pozitīvu pieredzi sporta klubā.

Attēlu rezultāti vaicājumam “airex rehabilitation”

Medicīnas speciālisti

2019. gada fitnesa tendenču 10.vietā ierindojies Exercise is Medicine (EIM), kas ir ACSM izstrādāta globālā veselības iniciatīva, kas mudina veselības aprūpes speciālistus saviem pacientiem iesaistīt fiziskās aktivitātes kā daļu no pacientu ārstēšanas programmas, kā arī ieteikt pacientiem apmeklēt fitnesa nodarbības speciālistu uzraudzībā.

ACSM fitnesa tendenču tops 2019. gadam:

 1. Valkājamās tehnoloģijas
 2. Grupu nodarbības
 3. HIIT treniņi
 4. Treniņu programmas vecākiem cilvēkiem
 5. Treniņi ar sava ķermeņa svaru
 6. Sertificetu fitnesa treneri
 7. Joga
 8. Individuālās nodarbības
 9. Funkcionālīe treniņi
 10. Exercise is Medicine
 11. Veselības sports
 12. Vingrinājumi svara samazināšanai
 13. Mobilās fitnesa aplikācijas
 14. Miofasciālā masāža
 15. Veselīga darba vide un labklājības programmas
 16. Rezultātu mērījumi
 17. Āra aktivitātes
 18. Fitnesa treneru izglītība
 19. Mazās grupu nodarbības
 20. Rehabilitējošas nodarbības pēc traumām