Svaru celšana vien, nav efektīvs veids, kā samazināt risku saslimt ar sirds slimībā vai diabētu, īpaši, ja Jums ir liekais svars. Bet toties aerobikas apmācība gan varētu būt labs veids, kā izvairīties no šīm slimībām. Djūkas Universitātes medicīnas centrs veica pētījumu, lai šo apgalvojumu pārbaudītu.

Pētījuma dalībnieki tika sadalīti trīs grupās, un kopumā astoņus mēnešus veica atšķirīgas treniņprogrammas. Viena grupa veica tikai treniņus ar svariem un pretastību trīs reizes nedēļā. Otra grupa apmeklēja aerobikas nodarbības divas stundas nedēļā, un trešā grupa abienoja abus vingrojumu veidus.

Pirmās grupas dalībnieki, kuriem bija vingrinājumi ar svariem ieguva vidēji ieguva 0.7 kg jostasvietā un nesamazināja risku saslimt ar sirds slimībām vai diabētu. Aerobikas grupa zaudēja 1.4 kg un zaudēja 1.3 cm no jostasvietas, bet grupa, kurā dalībnieki veica abu veidu vingrinājumus zaudēja 1.8 kg un 2.5 cm no jostasvietas. Abas šīs grupas samazināja risku saslimt ar sirds slimībām vai diabētu.

Lai gan svaru celšana apvienojumā ar aerobiku sniedza vislabākos rezultātus, ir grūti noteikt, vai šos rezultātus ietekmēja atšķirība treniņos, vai tas, ka šīs grupas dalībnieki trenējās divreiz vairāk. Ja tiek salīdzināta svaru celšana ar aerobiku, tad gan sirds, gan vispārējās veselības stāvoklis uzlabojas vairāk aerobikas treniņu laikā. Šādi vingrojumi arī ievērojami samazina risku no negaidītas sirdslēkmes.

Analizējot datus par vairāk nekā 80 000 sieviešu, vecumā virs 25 gadiem, zinātnieki atklāja, ka tās, kuras regulāri nodarbojās ar aerobiku, bija ar labu ķermeņa masas indeksu (zem 25), nesmēķēja un ēda labu, sabalansētu pārtiku, ievērojami samazināja sirdslēkmes iespējas. 

Mūsdienīga un populāra aerobikas treniņprogramma ir Les Mills, kas Latvijā tiek ieviesta arvien vairāk sporta klubos. Iespēja iepazīties ar Les Mills ir šeit

P1010467