5 galvenie labumi, kurus var iegūt, izmantojot airēšanas trenažieri

Laikā, kad nav airēšanas sezona, airētāji nav vienīgie, kas var gūt labumu no airēšanas trenažieriem.

Patiesībā, galvenie 5 labumi, kurus var gūt, lietojot airēšanas trenažieri, var palīdzēt ikvienam, kas vēlas nodarboties ar vispārēju fitnesu. Airēšanas kustības iesaista vairākas galvenās muskuļu grupas un palīdzēs Jums attīstīt gan ķermeņa augšdaļu, gan apakšdaļu. Pat vairāk – airēšanas trenažieri liek Jūsu sirdij un plaušām strādāt, sniedzot nopietnu aerobo treniņu.

Iegūstamie labumi, lietojot airēšanas trenažieri:

1. Efektīvs aerobais treniņš. Pateicoties tam, ka kustību izpildei nepieciešams izmantot tik daudz galvenās muskuļu grupas, airēšanas ierīce ir efektīvs veids kā paātrināt sirdsdarbību un palielināt skābekļa uzņemšanu. Regulējamā pretestība, kas pieejama lielākajai daļai airēšanas trenažieru, ļauj Jums viegli sasniegt Jūsu mērķa sirdsdarbību, tāpat kā palēnināt to atpakaļ līdz atgūšanās sirdsdarbībai. Dažas no šīm mājas sporta zāles ierīcēm pat ir aprīkotas ar bezvadu sirdsdarbības krūšu jostu, lai palīdzētu Jums kontrolēt Jūsu sirdsdarbību bez roku palīdzības.

2. Efektīva kaloriju dedzināšana. Treniņš uz airēšanās trenažiera sadedzina aptuveni 600 kalorijas stundā. Tas ir daudz efektīvāk, nekā daudzas citas mājas sporta zāles ierīces attiecīgajā tirgū var piedāvāt. Uz stacionārā velotrenažiera bez roku iesaistīšanas Jums vajadzētu trenēties aptuveni stundu un 18 minūtes, lai sasniegtu tādu pašu rezultātu kā uz airēšanas trenažiera.

3. Ķermeņa augšdaļas fiziskās sagatavotības uzlabošana. Kā Jūs jau nojaušat, airēšanas ierīces sniedz pienācīgu ķermeņa augšdaļas treniņu. Tās iesaista rombveida muskuļos plecos, trapecveida muskuļus muguras augšdaļā un muguras platos muskuļus muguras lejasdaļā. Jūsu bicepsi, krūšu muskuļi un vēdera muskuļi arī veic nelielu darbu, lai gan nelielā apjomā. Tā kā treniņa laikā jāsaglabā stingrs airu tvēriens, Jūs stiprināsiet arī plaukstas un plaukstu locītavas, kas ir labums, ko var gūt no daudziem sporta veidiem.

4. Ķermeņa apakšdaļas fiziskās sagatavotības uzlabošana. Iespējams tas ir pārsteigums, bet viens no airēšanas ierīču galvenajiem iegūstamajiem labumiem ir treniņš, ko tās sniedz ķermeņa lejasdaļai. Patiesībā airēšanas entuziasti airēšanu pirmkārt aplūko kā ķermeņa lejasdaļas treniņu. Galvenie iesaistītie kāju muskuļi ir četrgalvu muskuļi augšstilbu augšdaļas priekšpusē, bet treniņā tiek nodarbināti arī ikri un iegurņa muskuļi (pēcpuse). Vislabākajam ķermeņa lejasdaļas treniņam izvēlieties airēšanas ierīci ar slīdošo sēdekli.

5. Zems traumu risks. Airēšanas kustība ir dabiska un ar zemu trieciena ietekmi, tādējādi uzliekot minimālu slodzi uz locītavām. Tā kā Jūs sēžat zemu pie grīdas, pastāv mazāks nokrišanas risks, nekā trenējoties uz stacionārā velotrenažiera. Kaut arī pastāv muguras sastiepšanas risks, Jūs to varat mazināt, ievērojot pareizu airēšanas pozīciju un kustību secību. Pareiza airēšanas poza ļauj strādāt Jūsu kājām, noņemot spriedzi no Jūsu muguras.