ACCUNIQ BC380 ir visprecīzākā ķermeņa sastāva mērīšanas sistēma. To lieto daudzās veselības iestādēs, slimnīcās un sporta klubos. 

Jaunā novatoriskā tehnoloģija izmanto zemās frekvences svārstības, lai sniegtu ātru ķermeņa sastāva analīzi, izmantojot LCD skārienjutīgo ekrānu, izdrukas un klientiem ērti izmantojamu mobilo aplikāciju. Šajā bloga rakstā iepazīsimies tuvāk ar šo ierīci un to, kā sporta klubi to izmanto.

Ķermeņa analīzes ierīce ACCUNIQ ir četras iespējas, kas padara to ideālu sporta zālēm:

ACCUNIQ aplikācija

Mobilai pakalpojums ir lieliski piemērots sporta kluba klientiem, kuri vēlas pārvaldīt sava ķermeņa analīzes datus. Viss, kas viņiem jādara, lai lejuplādētu ACCUNIQ iegūtos datus savā tālrunī, ir jānoskenē QR kods, izmantojot mobilo telefonu. Lietotne laika gaitā saglabā visus iepriekš iegūtos mērījumus, lai varētu sekot līdzi izmaiņām. Lietotni var lejuplādēt Google Play un App Store veikalos.

ACCUNIQ Manager

ACCUNIQ Maneger ir viegli lietojama datu pārvaldes programmatūra, kas seko līdzi klientu rezultātiem un pārvalda datus viegli lasāmā formātā. To var izmantot vienā vai vairākās sporta zālēs ar piekļuvi vairākām ACCUNIQ ierīcēm, kas paredzēt sporta klubu tīkliem.

Asinsspiediena mērītājs

Pilnībā automatizēts asinsspiediena mērītājs ir ērts un nodrošina ātrus un precīzus rezultātus.

Izdrukājamas rezultātu lapas A4 formātā

Rezultātu lapa palīdz uzskatāmi saprast savus iegūtos mērījumus. Tur klients var salīdzināt savus mērījumus ar to, vai šie rādītāji ir normas robežās vai nav, kas palīdz veikt analīžu izpēti gan ātru, gan vienkāršu.

Izpratne par rezultātu lapu

Tiklīdz sporta kluba klienti ir izmantojuši ACCUNIQ BC380, viņi varēs iegūt savu iegūto rezultātu izdruku. Rezultātu lapā ir grafiska analīze, kuru var izmantot, lai palīdzētu klientiem uzturēt savu veselības stāvokli un veicinātu izpratni par esošo stāvokli. 

Klientam jāievada savs vecums, garums un dzimums, lai palīdzētu sistēmai salīdzināt rezultātus ar medicīniski pamatotiem mērījumiem.

Šeit ir dažādi mērījumu, ko klients saņems pēc ķermeņa sastāva mērīšanas sistēmas lietošanas:

Kopējais ķermeņa svars (Total Body Weight)

Ķermeņa kopējais svars norāda ķermeņa masu, kas apvieno ķermeņa ūdens, olbaltumvielu, minerālu un ķermeņa tauku masu.

Liesā ķermeņa masa (Lean Body Mass)

Liesā ķermeņa masa sastāv no muskuļiem, olbaltumvielām un minerālvielām. Lielāka liesā ķermeņa masa palīdzēs uzlabot vielmaiņu, sadedzinot vairāk kaloriju un patērējot ķermeņa taukus veselīga ķermeņa uzturēšanai.

Skeleta muskuļu masa (Skeletal Muscle Mass)

Skeleta muskuļu masa attiecas uz muskuļiem, kas piestiprināti pie ķermeņa skeleta kauliem. Liela skeleta muskuļu masa ražo vairāk enerģijas, lai sadedzinātu kalorijas, nodrošinot labāku bazālo vielmaiņas ātrumu (no angļ.val. basal metabolic rate – BMR). BMR ir rādītājs ar kādu ķermenis sašķeļ kalorijas miera stāvoklī.

Olbaltumvielas  (Protein)

Informācijā par olbaltumvielām attiecās uz slāpekļa šūnu skaitu organismā jeb bilanci. Slāpeklis ir olbaltumvielu sastāvdaļa, kas nodrošina olbaltumvielu sintēzi. Tas ir ļoti svarīgs rādītājs skeleta muskuļu masas attīstībai un augšanai.

Minerāli (Mineral)

Minerālu pārskata sadaļā ir cilvēka kaulu minerālu aprēķins. Ja klientam ir augsta skeleta muskuļu un olbaltumvielu masa, organisms spēs uzturēt pareizu minerālu sastāvu. Ar vecumu kaulu minerālvielu sastāvs samazināsies, tāpēc ir svarīgi noskaidrot, kāds ir esošais kaulu minerālu daudzums un, ja tas ir zems, nepieciešams izstrādāt spēka izturības treniņu programmu.

Kopējais ķermeņa ūdens daudzums (Total Body Water)

Kopējais ķermeņa ūdens sastāv no  intracelulārā (šūnā) un ekstracelulārajā (ārpus šūnas) šķidrumiem, tātad visu ķermenī esošo ūdeni. Veselīgam ķermenim ūdens daudzumam vajadzētu būt 45-65% no kopējā ķermeņa svara. Atkarībā no aktivitāšu līmeņa ikdienā ir nepieciešams nodrošināt pietiekamu šķidruma uzņemšanu visas dienas garumā.

Segmentālā analīze (Segmental Analysis)

Segmentālā analīze parāda katru ķermeņa daļu lielās ķermeņa masa un zemādas tauku masas izteiksmē. Šī analīze var palīdzēt atklāt muskuļu disbalansu un sekot muskuļu pieaugumam noteiktā ķermeņa daļā, piemēram, rokās. Klientam būs iespēja aplūkot arī savu tauku masu noteiktās ķermeņa daļās.

Kopējā tauku masa (Total Fat Mass)

Kopējā tauku masa parāda lielās ķermeņa masas un kopējā svara starpību, lai iegūtu ķermeņa tauku kopējo masu.

Viscelāro tauku līmenis (Visceral Fat Level)

Viscerālie tauki ir paslēpti un glabājas iekšējos orgānos. Arī tievam cilvēkam var būt augsts viscerālo tauku saturs. Šī analīze tiek vērtēta skaitļos.

Vidukļa/gūžas attiecība (Waist/Hip Ratio)

Šis pārskats norāda ķermeņa iekšējo tauku sadalījumu. Lielāks cipars šajā sadaļā nozīmē nevienmērīgāku tauku sadalījumu starp jostasvietu un gurniem. To aprēķina, vidukļa apkārtmēru dalot ar gurnu apkārtmēru.

Bioloģiskais vecums (Bio Age)

Biiloģiskais vecums ir skaitlis, kura pamatā ir klienta iekšējā veselība. Tas ņem vērā visas iepriekš minētās pazīmes un norāda, vai ķermenis ir jaunāks vai vecāks par hronoloģisko vecumu.

Fitnesa rādītājs (Fitness Score)

Fitnesa rādītājs ir pēdējais skaitlis, ko uzrāda sistēma. Tas ir kopējais rezultāts no 100. Klientam var uzstādīt mērķi palielināt šo rezultātu.

ACCUNIQ BC380 izmantošana sporta klubā

Tiklīdz sporta kluba klienti izpētīs izdruku ar visiem ķermeņa sastāva rezultātiem, kluba treneri var izmantot šo informāciju, lai izveidotu klientam atbilstošu treniņu programmu, kas pielāgota individuālajām vajadzībām. Tas uzlabot svara zudumu un muskuļu tonusu, pamatojoties uz medicīniski pamatotu klienta ķermeņa analīzi.

Sīkāku informāciju par ACCUNIQ BC380 un tās pieejamību uzzini šeit.