Kas ir eliptiskais trenažieris un kam tas ir paredzēts?

Vai esat ievērojis, cik daudz eliptisko trenažieru ir Jūsu fitnesa klubā?

Eliptisko trenažieru popularitāte pieaug un to kopējais pārdošanas apjoms tuvojas skrejceliņu līmenim. Eliptiskie trenažieri piedāvā zema trieciena treniņu priekšrocības, trenējot gan ķermeņa augšdaļu, gan apakšdaļu. Tie šķiet īpaši pievilcīgi vecākai paaudzei, jo var pasaudzēt novecojošas locītavas. Tā ir arī lieliska izvēlē mājās.

eliptiskais trenažieris FINAL X8 TRACK
eliptiskais trenažieris FINAL X8 TRACK

Zema trieciena treniņi ar eliptiskajiem trenažieriem

Eliptiskie trenažieri ar eliptiskās kustības palīdzību samazina kāju sasprindzinājumu un piepūli. Jūsu kājas nav jānoņem no pedāļiem. To var salīdzināt ar staigāšanu pa gaisu. Turklāt, trenažieriem nav atpakaļgaitas. Iešanas, lēna skrējiena vai skriešanas laikā eliptiskā kustība atdarina potīšu, ceļgalu un gurnu locītavu dabisko kustības trajektoriju. Salīdzinājumā, kad Jūs ejat vai skrienat, katrs solis izraisa Jūsu ķermenim triecienu. Tiek minēts, ka skrējēji pakļauj triecienam līdz pat 2.5 reizes no sava ķermeņa svara. Tas ietekmē ne tikai Jūsu kāju locītavas, bet arī Jūsu muguras lejasdaļu.

Pedāļi: Lai papildus samazinātu Jūsu locītavu piepūli, daudzi eliptiskie trenažieri ir aprīkoti ar posmveida pedāļiem, kas pielāgojas Jūsu solim. Jūsu kājas ne tikai netiek noņemtas no pedāļiem, bet arī pedāļi pielāgojas eliptiskā soļa leņķim.

Gravitācijas spēka pārvarēšanas treniņi: Salīdzinājumā ar fitnesa ierīci, kā, piemēram, stacionāru velotrenažieri, eliptiskais trenažieris piedāvā gravitācijas spēka pārvarēšanas treniņus. Gravitācijas spēka pārvarēšanas, svara noturēšanas treniņi ir svarīgi, lai aizkavētu osteoporozes sākšanos.

Divkāršas iedarbības treniņš

Eliptisko trenažieri unikālu padara apvienotais ķermeņa augšdaļas un apakšdaļas treniņš. Patiesībā, neviena cita fitnesa ierīce vienlaicīgi nenodarbina tik daudzas muskuļu grupas. Tāpēc daudzi eliptisko trenažieri dēvē par krosa trenažieri.

Ar eliptisko trenažieri Jūs iegūstat treniņu, kurā tiek izmantoti ciskas četrgalvu muskuļi, paceles cīpslas, sēžamvietas muskuļi, krūškurvja muskuļi, mugura, trīsgalvu muskuļi (tricepsi) un divgalvu muskuļi (bicepsi). Acīmredzamā vairāku muskuļu trenēšanas priekšrocība ir lielākas ķermeņa daļas tonizēšana. Turklāt, Jūs optimizējat arī savas enerģijas patēriņu. Galu galā, Jūs sadedzināt vairāk kalorijas un taukus īsākā laikā. Tāpat tiek norādīts, ka ar eliptisko treniņu sajustais piepūles līmenis ir zemāks. Jūs patiesībā trenējaties vairāk, nekā to sajustu ierastos apstākļos.

BANNER_LIFE_FITNESS-HOME

Protams, lai saņemtu visas divkāršās iedarbības treniņa priekšrocības, ir svarīgi sadalīt pretestību starp Jūsu ķermeņa augšdaļu un apakšdaļu. Liela daļa cilvēku, kas trenējas ar eliptisko trenažieri, lielāko daļu pretestības novirza uz ķermeņa apakšdaļu un ar augšējiem rokturiem tikai mehāniski bez piepūles izpilda kustības.

Programmas: Tāpat kā skrejceliņš, arī eliptiskie trenažieri ir aprīkoti izaicinošu treniņprogrammu daudzveidību. Šīs programmas atdarina kāpšanu kalnā vai intervālu treniņus ar mainīgu pretestību. Tāpat daudzi eliptiskie trenažieri ir aprīkoti ar bezvadu sirdsdarbības kontroli, kas ļauj Jums optimizēt savu treniņu, ļaujot Jūsu sirdsdarbībai kontrolēt pretestības līmeni.

Retāka tehniskās apkopes nepieciešamība

Eliptisko trenažieru priekšrocība, salīdzinājumā ar skrejceliņiem, ir retāka tehniskās apkopes nepieciešamība. Pateicoties zema trieciena eliptiskajai kustībai un tam, ka trenažierim ir mazāk kustīgu detaļu, ir mazāk ticams, ka eliptiskajam trenažierim būs nepieciešams serviss. Nav jāuztraucas par joslām, motoriem, rotējošiem cilindriem un pārdegušiem gultņiem.

Eliptisko trenažieru trūkumi

Vai eliptiskajiem trenažieriem ir trūkumi?

Jā! Ir cilvēki, kam divkāršā iedarbība, eliptiskais treniņš, šķiet dīvaini un šiem cilvēkiem ir ērtāk vienkārši soļot vai lēni skriet uz skrejceliņa.

 10 lietas, kas ir jānem vērā izvēloties eliptisko trenažieri

Eliptera soļa garums un pedāļu lielums (Stride lenght) – būtisks rādītājs, lai kustība būtu komfortabla. Lielākoties mājas trenažieriem soļa garums ir 16″ (40.6 cm), kas ir pieņemami ja augums ir līdz 175 cm. Attiecīgi ja solis ir mazāks un augums garāks, jo kustība ir „samocītāka” un nedabiska.

 

pedāļu kustība – trenažieru kustībai ir jābūt dabiskai un plūstošai. LifeFitness piedāvātie eliptiskie trenažieri ir veidoti uz profesionālo trenažieru bāzes, saglabājot to pašu dabisko biomehāniku, kas ir komerciāliem trenažierim.

 

rāmis– rāmim jābūt izturīgam un stabilam, lai izturētu lietotāja svara slodzi un kustību. Rādītājs ir ražotāja rekomendētais maksimālais lietotāja svars, izmantotais metāls (izmēri, materiāls), garantijas laiks.

 

pretestība – tirgū pieejami modeļi ar divu veidu pretestības sistēmu – magnētisko un jostas (mehāniska). Magnētiskā pretestība rada vienmērīgu pretestību un parasti tai ir arī vairāk pretestības līmeņi. Life Fitness elipteros tiek izmantota magnētiskā pretestība.

 

konsole un displejs – lai varētu kontrolēt treniņa procesu un lai tas būtu ilgtermiņā interesants, motivējošs būtiski ir šādi displeja rādījumi: distance, ātrums, kalorijas, pretestība, laiks, sirds ritms.

 

treniņu programmas un uzstādījumi – būtiski lai trenažiera treniņu programmas kalpotu arī kā papildus motivējošs instruments, tādēļ svarīgi lai trenažierim noteikti būtu sirds ritma mērķa programmas. Sirds ritma mērķa programmas dod iespēju padarīt treniņus efektīvākus.

 

troksnis – jūs negribēsiet lai jūsu trenažieris izklausās pēc vilciena lokomotīves un visi kaimiņi zina ar ko jūs nodarbojaties.

 

garantija – pirms pērkat pārliecināties kādu garantiju piedāvā ražotājs un oficiālais pārstāvis. Life Fitness ražotie elipteri ir veidoti uz komerciālo trenažieru bāzes, tādējādi paredzēti daudz intensīvākām nolodzēm.

 

serviss un apkalpošana – šis ir būtisks faktors, jo nereti gadās, ka nopirkto trenažieri, kas ir salūzis atjaunot nav iespējams, jo pēc laika nav vairs ne tirgotāja, ne meitaru, kas spētu novērst vainu.

 

pēcpārdošanas vērtība – ja izdomāsiet pēc kāda laika pārdot savu trenažieri, tad neviens negribēs no jums pirkt trenažieri, kurš čīkst, grab un visādi citādi nestrādā kā vajag. Life Fitness trenažieri arī pēc desmit gadu lietošanas strādā un izskatās lieliski, jo tajos tiek izmantoti tikai augstvērtīgi materiāli un to ir izstrādājuši vadošie dizaineri.