Vai vēlaties iegādāties kardio trenažieri, bet īsti neesat pārliecināts, kurš ir tieši Jums piemērotāks? Tālāk sniegtā informācija var palīdzēt pieņemt lēmumu, ja Jums ir nepieciešams izvēlēties tikai vienu variantu.

Gan skrejceliņš, gan eliptiskais trenažieris nodrošina lielisku un efektīvu kardio treniņu. Abi trenažieri piedāvā veidu, kā neatkarīgi no laikapstākļiem ārā, palielināt sirdsdarbības ātrumu un sadedzināt kalorijas. Tomēr katram trenažierim ir savas priekšrocības un trūkumi, tāpēc ir svarīgi atrast sev piemērotāko.

Eliptiskā trenažiera priekšrocības

Viens no galvenajiem eliptiskā trenažiera izmantošanas ieguvumiem ir tāds, ka tas nodrošina vieglu  kardio treniņu, ļaujot izvairīties no pārslodzes, kas iespējama veicot citas kardio aktivitātes, piemēram, skriešanu. Ja vingrojums ar trenažieri tiek veikts pareizi, tam ir minimāla ietekme uz  gūžas, ceļa un potītes locītavām. Līdztekus eliptiskajam, arī velo un airēšanas trenažieris nodrošinās treniņu ar zemu traumu iespējamību.

Atšķirībā no skrejceliņa, eliptiskais trenažieris var nodrošināt pilna ķermeņa treniņu, bet ar nosacījumu, ka izmantojat rokturus. Lai to izdarītu efektīvi, Jums nepieciešams aktīvi piespiest un pavilkt rokturus, vienlaikus piesaistot galvenos augšējos muskuļus- tas tiek veikts vienlaicīgi ar kustību un spēku, ko ģenerē Jūsu kāju muskulatūra, tādējādi nodrošinot visa ķermeņa iesaistīšanos. Ja Jūs galvenokārt vēlaties koncentrēties uz ķermeņa apakšdaļas muskuļu trenēšanu, varat atteikties no rokturu izmantošanas, koncentrējot lielāku slodzi uz kāju un vidukļa muskulatūru.

Parasti eliptiskie trenažieri tiek uzskatīti par nedaudz drošākiem nekā skrejceliņi, jo Jūsu kājas nekad neatraujas no pedāļiem. Tas novērš iespējamās neparedzētās kustības, kuru rezultātā var zaudēt līdzsvaru.

Atkarībā no skrejceliņa veida, dažiem skrejceliņiem būs nepieciešama regulāra apkope, savukārt eliptiskajam trenažierim nav nepieciešama regulāra apkope. Kaut arī, veicot apkopi, ir nepieciešama tikai skrejceļa jostas eļļošana un iespējama centrēšana. Ja meklējat trenažieri, kuram nav nepieciešana regulāra apkope, varat apsvērt domu par eliptisko trenažieri vai skrejceliņu, kam tā nav nepieciešama.

Atkarībā no modeļa, daži eliptiskie trenažieri ļaus Jums virzīt pedāļus arī atpakaļgaitā, koncentrējot treniņu uz citām kāju muskuļu grupām.

Skrejceliņa priekšrocības

Skriešana uz skrejceliņa nodrošina pilnvērtīgāku treniņu, salīdzinot ar skriešanu ārpus telpām. Jūs koncentrēsiet treniņu uz apakšstilbu, augšstilbu, iegurņa un gūžas muskuļiem. Skrejceliņš ir lieliska alternatīva skriešanai ārā-  ja laika apstākļi ārā nav ideāli vai Jūsu dienas grafikā ir pārāk maz brīvā laika.

Atšķirībā no eliptiskā trenažiera, skriešana uz skrejceliņa ļauj kājām pilnībā atrauties no skrejvirsmas -tādējādi iesaistot vidukļa muskuļus, lai stabilizētu un centrētu ķermeni.

Lai arī gan skrejceliņam, gan eliptiskajam trenažierim ir aptuveni vienāds izmērs, skrejceliņš parasti ir īsāks un vieglāk ievietojams telpā ar vidēja izmēra griestu augstumu. Eliptiskais trenažieris ir ne tikai garāks, bet arī aizņem vairāk vietas pedāļu rotācijas dēļ. Turklāt cilvēkiem ir tendence nedaudz “atsperties”, izmantojot eliptisko trenažieri, it īpaši rotācijas augšējā punktā, tāpēc būtu nepieciešama telpa ar nedaudz augstākiem griestiem. Ņemot vērā visu iepriekš minēto, ja jums ir ierobežota telpas platība, skrejceliņš var būt piemērotāks.

Svara samazināšana: Eliptiskais trenažieris pret skrejceliņu

Lielākoties visu veidu kardio trenažieri ir efektīvi cīņa ar lieko svaru. Bet viss ir atkarīgs no tā, cik daudz piepūles Jūs esat gatavs ieguldīt. Jo vairāk Jūs palielināsiet pretestību, slīpumu vai ātrumu, jo vairāk Jūs palielināsiet sadedzināto kaloriju skaitu un zaudēsiet svaru. Tātad, ja Jūsu mērķis ir zaudēt lieko svaru, gan skrejceliņš, gan eliptiskais trenažieris būs labs palīgs šī mērķa sasniegšanai.

Padoms: izvēlieties, kura opcija vislabāk atbilst Jūsu vajadzībām, atcerieties, ka fitnesa aprīkojums ir efektīvs tikai tad, ja to regulāri izmantojiet! Izvirziet sev sasniedzamus mērķus un izveidojiet savas veselības uzlabošanas un nostiprināšanas plānu gan šodienai, gan arī priekšdienām!