Vairāk nekā 25 gadus Hammer Strength ir smagi strādājuši, lai izveidotu augstas kvalitātes aprīkojumu ne tikai elites sportistiem, bet arī tiem, kuri ir apņēmušies kļūt labāki un spēcīgāki nekā ir pašlaik. Viss aizsākās ar ideju Gari Džonsa (Gary Jones), Hammer Strength dibinātāja, prātā.

„Patiesībā tas ir diezgan ironiski, ka es esmu pazīstams kā to trenažieru radītājs, ko izmanto profesionālas sporta komandas,” saka Džonss. „Es esmu ieinteresēts palīdzēt arī vecām kundzēm. Kustība, kuru veic Jūsu vecmāmiņa, lai novietotu iepirkumu maisiņu sabiedriskajā transportā, ir tieši tikpat ergonomiska kā kustība, kuru veic Shaquille O’Neal spēlējot basketbolu. Vienīgais, kas mainās ir kustības ātrums un spēks.”

1989. gadā Džonss sāka veidot savu spēka aprīkojuma līniju, ko mēs visi pazīstam kā Hammer Strength. Sadarbībā ar Brown ģimeni, Cincinnati Bengals īpašniekiem un elites sportistiem, izdevās izveidot spēka trenažierus ar vienkāršu svara celšanas biomehāniku, kas ļauj saskaņot trenažiera kustību ar cilvēka kustību.

Dibinātājs pavadīja lielāko daļu sava nomodas laika, strādājot pie produktu izveides. Viņš izstrādāja patentētu 3D CAD programmatūru, lai radītu izcilos Hammer Strength trenažierus. Principā viņš „pārcēla” savu ģimeni uz rūpnīcu, jo mājās sanāca uzturēties reti.

„Strādājot rūpnīcā, Jūs esat aizņemts dienas laikā,” skaidroja Džonss. „Bet vakaros, kad varat atslābināties, Jums galvā rodas domas kā uzlabot lietas, kā tās padarīt efektīvākas. Dzīvošana rūpnīca ļāva visam notikt dinamiski. Kad es domāju par kādu ideju vai problēmu, jau pēc pāris stundām varēju doties, aplūkot produktus un pielāgot labākos risinājumus.”

Neskaitāmo darba stundu rezultāts atspoguļojas ripu trenažieros (plate-loaded), Iso-Lateral spēka trenažieros vai Ground Base aprīkojumā.

„Hammer Strength bija pirmie, kuri izmantoja ergonomisku kustību pielāgošanu komerciāliem produktiem ,” min Džons. „Nozīmīga inovāciju daļa ir pakāpenisks progress. Es kādreiz biju ugunsdzēsējs un tur mūs iemācīja, ka mūsu uzdevums ir darīt tā, lai cilvēkiem būtu labāk. Veidojot Hammer Strength, mēs esam paņēmuši no ugunsdzēsēju darba šo steidzamības sajūtu un pakāpenisku uzlabojumu veidošanu, lai spētu strauji attīstīties un pilnveidot produktus.”

Gari Džonss izmantoja vingrinājumu filozofiju, lai palīdzētu cilvēkiem, izmantojot vienkāršas, drošas un efektīvas kustības. Viņš izveidoja plaukstošu zīmolu, kas veido čempionus – vienalga vai tie ir elites sportisti vai „mazas, vecas dāmas”.

Džonss ir teicis: „Cik daudz cilvēki var teikt: „Mēs ražojam produktus, kas uzlabo cilvēku dzīves”? Un cik cilvēki var teikt: ”Mēs padarām cilvēkus labākus?”