Fitnesablogs saviem lasītājiem piedāvā ar informāciju bagātu un aktuālu interviju sēriju ar fitnesa industrijas viedokļu līderiem, kuri šajā nozarē darbojas jau vairākus gadus.

Šo interviju sēriju iesāksim ar sarunu kopā ar “Sporta centrs Jugla” dibinātāju, Rīgas Stradiņa Universitātes absolventu un fitnesa treneri Reini Garkalnu. Reinis paralēli Trenera darbam apgūst fizioterapeita kvalifikāciju Latvijas Sporta un pedagoģijas akadēmijā.

Pilno intervijas video skaties bloga raksta beigās vai spied šeit!

Kas ir Myzone? 

Reinis: Myzone ir pulsometra sistēma, kas ir izveidota sporta kluba vadītājiem, apmeklētājiem, entuziastiem un treneriem, lai pilnveidotu savas fiziskās spējas treniņa laikā. Ar Myzone ir iespējams sekot savam pulsam treniņa laikā, un, atkarībā no treniņa intensitātes, mēs varam spriest, kas notiek ar mūsu sirdsdarbību.

Kas Myzone ir Tev kā trenerim?

Reinis: Myzone pulsa rādītājus var novērot digitāli uz ekrāna, redzot pulsa rādītāju ikvienam klientam, kurš atrodas sporta klubā un izmanto Myzone jostu, tādēļ treneris var sekot ikviena sava atlēta gaitām treniņa laikā, novērtējot, vai pulss pielāgojas slodzei. Ja pulss ir pārlieku augsts iesildīšanās laikā, treneris var spriest par problēmām sirds muskulī.

Kādas priekšrocības Myzone sniedz sporta klubam?

Reinis: Lieliskā iespēja, kas vieno atlētus, klientus un cilvēkus caur šo sistēmu, jo Myzone ir ļoti elementāri lietojama. Tai paredzēta sava aplikācija, kurā ikviens var aplūkot savus treniņus, dalīties ar fotogrāfijām, redzēt, kā ir veicies citiem. Šajā aplikācijā var novērot to, kas tad ir noticis ar pašu pulsu treniņa laikā, kad tas bijis augstāks un kur zemāks. Ja uzdevumi treniņā ir bijuši vienādi, savstarpēji ļoti interesanti salīdzināt, kā katrs ir reaģējis uz šo slodzi, kā arī, kurš ir sakrājis vairāk Myzone MEPs punktus, jo, par katru pavadīto vienu minūti kādā no pulsa zonām, aplikācija piešķir lietotājam punktus.

Kāpēc ir tik svarīgi sekot savam pulsam treniņa laikā? 

Reinis: Pēdējo 10 gadu laikā, fitnesā var novērot, ka cilvēki arvien biežāk savos treniņos sāk izmantot pulsa mērītājus, neatkarīgi no tā, vai cilvēki nodarbojas ar skriešanu, velobraukšanu, vai ceļ svarus trenažieru zālē. Myzone izceļas ar to, ka tam obligāti nav nepieciešams pulkstenis uz rokas, tāpēc treniņa laikā savu pulsu varam novērot ērti priekšā uz ekrāna vai savā telefonā, atliek vien pavērst skatienu mazliet augstāk uz ekrāna virzienā un mēs jau redzam, kādā pulsa zonā mēs atrodamies, pēc tā spriežot, vai mēs strādājam pārāk intensīvi un temps ir jāsamazina vai pavisam pretēji, tempu varam palielināt.

Sava treniņa procesa laikā ir jāseko savam pulsam, jāvadās pēc savām sajūtām un kādus signālus ķermenis mums dod. Visvieglāk to iespējams izdarīt, ja mums ir kāds vizuāls rādītājs priekšā, šajā gadījumā Myzone. Tas ir svarīgi tāpēc, lai mēs nedarītu sev pāri treniņa laikā, kas ir pats galvenais. Myzone palīdz arī novērtēt, vai mēs esam pietiekami labi atsildījušies, ja treniņš ir bijis ļoti intensīvs, kas ir ļoti svarīgs fakts, ja mēs domājam par savas sirds veselību ilgtermiņā.

Kas ir Myzone MEPs?

Reinis: Viena no Myzone lieliskām īpašībām ir šī izveidotā punktu sistēma  jeb tā saucamie MEPs (Myzone Effort Points) ar kuriem mēs varam precīzi izvērtēt savu treniņu, cik daudz mēs esam izdarījuši. Katra pulsa zona atbilst konkrētam punktu skaitam – jo augstāka pulsa zonā atrodamies, jo vairāk punktus var nopelnīt; jo ilgāk mēs pavadām laiku šajā zonā, kopsummā varam nopelnīt vēl vairāk punktus.

Kas ir interesantākais – visi šie punkti katru treniņu tiek uzskaitīti, līdz ar to ir ļoti interesanti skatīties, kā mūsu draugiem ir veicies treniņos. Arī ilgtermiņā var sekot līdzi, kas notiek ar sakrātajiem punktiem, piemēram, vairāku mēnešu ietvarā, kas ļauj analizēt, kurā mēnesī mēs esam izdarījuši vairāk un kurā mēnesī, iespējams, noslinkojuši un izlaiduši kādu treniņu. Tā ir lieliska motivācija katru reizi, lai neizlaistu treniņu un ieņemt godalgotu vietu starp saviem draugiem un kluba biedriem, kas arī lieto Myzone.

Kāpēc Tu iegādājies Myzone savam sporta klubam?

Reinis: Mans draugs bija Amerikā, kur arī devās uz savu treniņu un tur saskārās ar šo Myzone sistēmu. Draugam atbraucot atpakaļ uz Latviju, sarunas laikā nonācām pie Myzone. Man šī ideja iepatikās un nolēmu, kāpēc gan neieviest šādu sistēmu arī priekš sava kluba biedriem, lai varētu sekot līdzi treniņiem, lai tas treniņš būtu daudz profesionālāks un lai tā nebūtu īsti nesaprašana, kas ir labs, varbūt ne tik labs treniņš. Myone ieviesu it īpaši tāpēc, lai sekotu līdzi savu kluba biedru veselības stāvoklim un sirds veselību.

Sazinājos ar Gfitness, lai noskaidrotu, vai šo sistēmu ir iespējams ieviest arī mūsu klubā, vienojāmies un šo sistēmu uzstādījām. Nu jau vairāk kā gada laikā mums ir 100 biedri, kuri šo pulsa sistēmu pielieto savos treniņos un mēs kā treneri jūtamies ļoti lepni, ka mūsu klienti paliek arvien gudrāki attiecībā pret saviem treniņiem, daudz vairāk viņus analizē un saprot, kā ir jāiesildās un kāpēc citreiz pēc treniņa ir jāpaliek mazliet ilgāk un jāvelta laiks, lai atsildītos un nomierinātu sirdsdarbību