Pētījumi jau sen ir atbalstījuši ideju par to, ka vingrojumi dod lielu labumu it visam. Bet divi jauni pētījumi liecina, ka fiziskajām aktivitātēm ir īpaši svarīga loma, vistraujāk augošajam segmentam, pieaugušajiem virs 65 gadu vecuma.

Viens no pētījumiem parādīja, ka sievietes 65 un vairāk gadu vecumā, kuras katru dienu straujā solī noiet 30 vai vairāk minūtes ir par 4 līdz 6 gadiem jaunākas pēc sava veselības stāvokļa, nekā tās, kuras ir maz vai nav nemaz nodarbojušas ar kādām fiziskām aktivitātēm. Šajā vecumā maz fiziskas aktivitātes var novest līdz demencei un Alcheimera slimībai.

Citā pētījumā, vīrieši un sievietes 70 – 79 gadu vecumā dzēra ķīmiski pārveidotu ūdeni un pētnieki aprēķināja, cik aktīvi bija dalībnieki, balstoties uz to kā ķimikālijas sadalījās ķermenī. Rezultāti parādīja, ka grupai, kura izmantoja visvairāk energiju kursa laikā, bija par 90% mazāks risks piedzīvot pārlieku ātru novecošanu.

Ko tas nozīmē veselības klubu nozarē? Fiziskajām aktivitātēm ir milzīga ietekme uz veselību, gados vecākiem cilvēkiem, un nākamo desmit gadu laikā pensionāru skaits pieaugs, balstoties uz demogrāfiskajiem rādītājiem. Šie rādītāja nosaka, to, ka veselības klubiem ir nepieciešams pielāgot savu programmu arī gados vecākiem cilvēkiem. 

Senior-beginning-fitness