Kas var būt sliktāks par kārtējo Jaunā gada apņemšanos, kas netika sasniegta? Tieši šī iemesla dēļ sporta klubi janvāri sauc par “melnās” piektdienas mēnesi, jo daudzi no mums uzsāk gadu ar lielu apņemšanos un jauniem mērķiem, solot sev tos sasniegt. Bet marta mēnesis ir tas lūzuma punkts, kad lielākā daļa apņēmīgie Jaungada sportot gribētāji no fitnesa kluba pazūd. Kāpēc tas notiek un ko darīt, lai 2018. gadu padarītu par patiesu neatlaidības un motivācijas gadu, nemeklējot sev attaisnojumus. Tiem, kas apņēmušies 2018.gadā pildīt savus solījumus, esam sagatavojuši ieteikumus, kas Jums palīdzēs to izdarīt.

TU ESI MOTIVĀCIJA!

Ja tavs mērķis ir 2018. gadā kļūt slaidākam, to būs daudz grūtāk izdarīt, ja to darīsi cita cilvēka dēļ. Vai tava sieva ir pārmetusi par to, ka tavs vēders ir palicis lielāks? Varbūt tavs vīrs vairākas reizes ir izteicies, ka pirms bērnu piedzimšanas, biji slaidāka un vairāk sevi kopi. Iespējams, ka šādi aizrādījumi no tuviniekiem ir kā motivācija mainīt savu izskatu un atgūt iepriekšējo augumu, bet tikai TU izlem – esi vai neesi gatavs ieguldīt savu laiku un smagu darbu, lai panāktu vēlamo rezultātu un tiki tad būs iespējams sasniegt savus Jaunā gada mērķus.

IZMANTO SEV SAISTOŠUS AKSESUĀRUS

Viena no populārākajām Ziemassvētku dāvanām ir fitnesa inventārs. Ja esi viens no tiem, kam uz svētkiem dāvina fitnesa aprīkojumu – izmanto to! Ja Ziemassvētkos saņēmi pulsometru, izmanto to saviem skriešanas vai spēka treniņiem, lai sekotu līdzi sirdsdarbībai. Mūsdienās pieejamie inovatīvie un digitālie fitnesa aksesuāri padarīs treniņu procesu daudz interesantāku un saistošu un radīs vēlmi uzlabot savus rezultātus.

IZVĒLIES ATBILSTOŠUS MĒŖKUS

Vai atceries, esot maza bērna vecumā, Tavi vecāki sasmalcināja vai sagrieza Tavu ēdienu tik mazos gabaliņos, ka nebija nepieciešamības to pat sagremot? viņi nevēlējās dot to, ko Tu nevari apēst, tāpēc sadalīja ēdienu mazākos kumosos. Lai sasnigtu savu 2018.gada mērķi, Tev palīdzēs tieši tāds pats princips. Nostādi mērķi, ko Tu vari sasniegt un kas ir Tavos spēkos. Tāds mērķis kā „gribu piedalīties fitnesa sacensībās” nebūs īpaši veiksmīgs, ja pēdējo gadu laikā neesi sportojis un pievērsies sabalansētam uzturam. Ja vēlies atsākt trenēties, nostādi mērķi, ko būsi spējīgs izdarīt un spēsi apzināties, ka tas ir Tavos spēkos. Sāc palēnām – ar dienas vai nedēļas apņemšanos: „15 minūšu pastaiga katru dienu”, „aiziet šonedēļ trīs reizes uz fitnesa klubu” utt. – šāda veida apņemšanās palīdzēs disciplinēt sevi un pierast pie šāda dienas ritma. Kad būsi sasniedzis nelielās apņemšanās, sāc ar mēneša, gada apņemšanos, lai turpinātu sevi motivēt neapstāties.

LUTINI SEVI PAR PAVEIKTAJIEM DARBIEM!

Balvas vienmēr ir kā laba motivācija! Kāpēc gan nepalutināt sevi, kad esi sasniedzis savu kārtējo mērķi? Ja Tavs mērķis ir apmeklēt grupu nodarbības divreiz nedēļā viena mēneša garumā, beigās pieraksti, kādu dāvanu tu saņemsi no sevis pēc šī mērķa sasniegšanas. Tu vari palutināt sevi ar masāžas apmeklējumu, nelielu iepirkšanos vai ar vakariņam mīļākā restorānā a mēneša beigās. Tas palielinās apņemšanos sasniegt arvien jaunus mērķus.

ATRODI TRENIŅU PARTNERI

Lielai daļai cilvēku fitnesa kluba apmeklējums ar draugu vai tuvinieku ir daudz interesantāk un motivējošāk nekā to darīt vienam pašam. Ja draugu lokā ir kāds ar līdzīgu Jaunā gada apņemšanos kā Tev, kāpēc gan neapmeklēt fitnesa klubu kopā? Izaiciniet viens otru un atgādiniet nostādīt sev piemērotus mērķus, kurus ir iespējams sasniegt.

DAŽĀDO SAVUS TRENIŅUS

Ja jūti, ka sporta kluba apmeklējums kļūst kā neinteresanta rutīna, nebaidies izmēģināt ko jaunu. Aizej uz baseinu vai TRX piekares sistēmas nodarbību, vai ierastos vingrinājumus uz trenažieriem nomaini uz treniņiem ar savu svaru – galvenais ir uzturēt treniņus sev saistošus, lai katrs treniņš būtu kā neaizmirstam piedzīvojums.

JA NEPIECIEŠAMS, VĒRSIES PĒC PROFESIONĀLAS PALĪDZĪBAS

Ja saproti, ka neesi spējīgs pats noturēt savu apņemšanos un sasniegt mērķus, apdomā vērsties pie individuālā trenera. Individuālais treneris visbiežāk ir daudz pieejamāks, nekā sabiedrībā uzskata, kā arī vērsties pie trenera nenozīmē tikai to, ka viņš uzņemsies atbildību par tevi un tavu mērķu sasniegšanu, bet sniegs arī noderīgus padomus un sekos, lai visi vingrinājumi tiktu izpildīti tehniski pareizi.

Ja tava 2018.gada apņemšanās ir atgriezties fitnesa klubā un pievērsties veselīgam un aktīvam dzīvesveidam, izmanto šos septiņus ieteikumus praksē!