rsz_1shutterstock_32308135

Rudens ir jau ļoti tuvu, fitnesa sezona ir sākusies un iespējams, ka arī tu cītīgi trenējies fiziskās formas uzlabošanas nolūkos. Šai sakarā svarīgi ir atcerēties, ka tavs rezultāts būs atkarīgs ne tikai no fiziskās sagatavotības pakāpes, bet arī no pārtikas produktiem, kādus tu lieto ikdienā, dažas dienas pirms sacensībām un to rītā.

Šefpavārs un bijušais sportists Gints Aizupietis dalās pieredzē par to, kā ēst pirms pusmaratona, kādas ir ideālas tā dēvētās čempionu brokastis un kā sevi noskaņot startam.

Uzlādē sevi ar ogļhidrātiem
Dažas dienas pirms sacensībām ir ļoti svarīgi organismu papildināt ar ogļhidrātiem, kuri viegli pārstrādājas organismā. Ogļhidrātu rezerves vari uzņemt ar rīsiem, kartupeļiem, makaroniem, kuskusu vai kvinoju, kas pasaulē kļūst arvien populārāka bagātīgā uzturvielu sastāva un patīkamās garšas dēļ.
Ja negribi ēst šos pārtikas produktus “plikus”, aplej tos ar tomātu mērci. Kāpēc? Jo tomātu mērce uzsūcas organismā ātrāk nekā krējuma mērces un nerada smaguma sajūtu.

Uzpildies ar proteīna rezervēm
Sacensību priekšvakarā svarīgi ir uzpildīt pietiekamas proteīna rezerves, kas atjauno audu struktūru. Šādus proteīnus vari uzņemt ar zemas kaloritātes vistas gaļu, zivīm, olām vai jogurtu. Ēd visu normālā daudzumā! Ja būsi pārēdies pirms sacensību dienas, tas var radīt nepatīkamas sajūtas kuņģī un pasliktināt rezultātu.

Izvairies no eksperimentiem
Pirms sacensībām lieto pārtikā produktus, kas tavam vēderam allaž šķituši tīkami. Noteikti nevajadzētu eksperimentēt ar jebkādiem eksotiskiem ēdieniem, kurus neesi iepriekš baudījis, jo nav zināms, kā tie var ietekmēt kuņģa un zarnu trakta darbību.

Dzer daudz šķidruma
Dienu pirms sacīkstēm dzer daudz ūdens. Vari izdzert arī pudeli sporta dzēriena, lai papildinātu organismu ar pietiekamu elektrolītu daudzumu. Nevajadzētu daudz lietot kafiju un ieteicams pilnībā atteikties no dzērieniem ar alkohola saturu, jo tie atūdeņos organismu.

Čempionu brokastis
Rūpīgi saplāno sacensību dienas brokastu ēdienkarti. Pārliecinies, vai ledusskapī ir viss nepieciešamais vieglām, bet sātīgām tā dēvētajām čempionu brokastīm. Ņem piemēru no profesionāliem sportistiem!
Starta dienas rītā mielojies ar spēcinošu un šķiedrvielām bagātīgu auzu pārslu vai citu graudaugu biezputru, kam pievienots medus vai neliela sviesta piciņa. Putras vietā vari izvēlēties banānu un piena smūtiju vai divas olīveļļā ceptas olas ar dārzeņiem, kas tev vislabāk garšo. Brokastis baudi vismaz divas stundas pirms starta.

Relaksējies un iedvesmojies
Lai tiktu galā ar stresu, kāds pirms sacensībām pārņem teju ikvienu, pēc brokastīm atvēli brītiņu vizualizācijas treniņam – iedomājies sevi trasē un gremdējies pozitīvās pārdomās par lielo darbu, ko esi ieguldījis treniņos. Klausies iedvesmojošu mūziku un sajūti, kā tevī pulsē dzīve!

Atgādinām, ka 13. un 14. septembrī notiks Nike Riga Run!
Nike Riga Run skrējiens notiek Mežaparkā un visi skriet gribētāji tiek aicināti vienoties ar vienu vienīgu ideju – ziedosim MAZAJĀM SIRSNIŅĀM. Tieši tā saucas viens no Ziedot.lv labdarības projektiem, kurš sniedz palīdzību bērniem ar kustību traucējumiem.
Pieteikties skrējienam vari šeit!