Pagājušajā gadā Prāgā norisinājās HOTEC 2017 pasakums, kur kopā pulcējās viesnīcu vadītāji un viesnīcu apkalpojošo uzņēmumu darbinieki. Viens no apspriestajiem jautājumiem šajā pasākumā bija par to, vai viesnīcas pilnībā apmierina viesu vēlmi uzturēt savu formu komandējuma vai ceļojuma laikā?

Viesnīca vairs nav tā vieta, kur ceļotāji ierodas tika atpūsties un palikt pa nakti. Cilvēki vēlas, lai viesnīcās būtu iekļauts viss, kas tiem ir nepieciešams, tai skaitā, arī trenažieru zāle. Vai viesnīcas seko šīm tendenču izmaiņām, ņemot vērā klientu vēlmes?

CILVĒKI VĒLĀS SAGAIDĪT PĒC IESPĒJAS VAIRĀK NO SAVAS VIESNĪCAS

Mūsdienās, izvēloties viesnīcas numuru, viss ir atkarīgs no piedāvātajām ērtībām un atrašanās vietas. Viesnīcu rezervēšanas interneta saitēs cilvēkam uzreiz ir iespēja salīdzināt visas ērtības, kuras tiek piedāvātas, sākot no bezmaksas Wi-Fi un automašīnas stāvvietu un beidzot ar mājdzīvniekiem draudzīgiem numuriem un diennakts konsjerža pakalpojumiem. Dažas no šīm ērtībām ir izšķirošas, piemēram, miljoniem cilvēku nevēlās palikt viesnīcā, kurā nav baseina. Tāpat daudziem ir ļoti nozīmīgi, lai ceļojuma laika ir pieejama trenažieru zāle, taču vīzija par to, kādai tai jābūt, ir mainījusies.

Daudziem cilvēkiem patīk trenēties, tāpēc viņi nepaliks viesnīcā, ja vien tā nenodrošina fitnesa aprīkojumu vai treniņu nodarbības, kuras ir līdzīgas viņu sporta zālē, kur dodas ikdienā. Īpaši dodoties komandējumā, pēc ilgstošām smagas, sanāksmēm pilnām dienām, labākais veids, kā atslābināt ķermeni un prātu, ir aizvadīt labu treniņu. Labas kvalitātes trenažieru zāle ir tikpat svarīga kā kvalitatīvs viesnīcas numurs, restorāns vai citas ērtības.

MAINĪGAIS PRIEKŠSTATS PAR FITNESU

Cilvēkiem, kuri regulāri trenējās, ar dažiem skrejceliņiem, velotrenažieriem un bloku trenažieriem nepietiks, lai atzītu viesnīcas fitnesa zāli par labu. Šī brīža vienas no lielākajām fitnesa tendencēm ir CrossFit un boutique tipa studijas. Pastāv vairāk nekā 13 000 CrossFit zāļu un kopumā aptuveni četri miljoni cilvēku, kuri regulāri nodarbojas ar CrosFit. Boutique tipa studiju popularitāte ari aug ar katru dienu.
Runa iet par funkcionālajiem un apļa treniņiem, augstas intensitātes intervāltreniņiem (HITT) un spēka treniņiem ar brīvajiem svariem. Tas ir tas, ko ceļotājs vēlas, lai redzētu viņu draugi un „sekotāji”.

Ir lieliski piemēri viesnīcām, kuras seko fitnesa tendencēm un spēj piedāvāt to, ko viesnīcu apmeklētāji sagaida no viņiem. Piemēram, viesnīca Nutfield Priory (skat. attēlu zemāk) Anglijā ir sapratusi, kā fitnesa industrija ir mainījusies. Lai realizētu iecerētās idejas, palīgā nāca Escape Fitness komanda, un tika izveidota studija ar funkcionālo treniņu zonu. Šāda studija papildina viesnīcā jau esošo baseinu un spa zonu, tāpēc ikviens, kas uzturas šajā viesnīcā, var pilnvērtīgi izbaudīt atpūtu – sākot no relaksējošas ķermeņa masāžas līdz pat HIIT treniņam.

Taču ļoti liela daļa viesnīcu fitnesa zāļu joprojām atspoguļo novecojušo uzskatu par fitnesu kopskatā ar skrejceliņiem un velotrenažieriem, kuri aizņem lielāko zāles platību. Daudzas, pat augstas luksusa līmeņa, viesnīcas nepievērš pietiekamu uzmanību tam, ko mūsdienās klienti vēlās sagaidīt no sporta zālēm.
Aplūkojot daudzas viesnīcu mājaslapas, stāsts lielā mērā ir vienāds – bildēs attēloti satriecoši baseini, modernas skaistumkopšanas telpas un spa zonas. Taču šo viesnīcu sporta zāles, neatkarīgi no tā, cik jauna ir viesnīca, bieži vien izskatās novecojušas. Jauni skrejceliņi, velotrenažieri  un eliptiskie trenažieri uz kopējās telpas drūmā dizaina, fona, izskatās nepārliecinoši.

Iespēja  ātri salīdzināt desmitiem viesnīcu tiešsaistē un izvērtēt, kurā viesnīcā ir pieejama piemērotākā trenažieru zāle nozīmē, ka cilvēki kļuvuši daudz izvēlīgāki nekā jebkad agrāk. Ceļotāji arvien biežāk meklē tādas ērtības, kādas viņi vēlētos izmantot un pēc iespējas tuvāk savai viesnīcai. Tieši tās viesnīcas, kuras iegulda lielus līdzekļus, lai spētu apmierināt pēc iespējas vairāk cilvēku vēlmes, tai skaitā, ierīko aktuālu sporta zāli, kļūst par galējo izvēli ceļojuma laikā cilvēkiem, kuri arī ikdienā nodarbojas ar sportu.