Ikvienam cilvēkam ir sapņi, kurus savas dzīves laikā vēlētos pārvērst par realitāti. Vai tas izdodas – atkarīgs no katra paša apņēmības. Latvietim Edgaram Simanovičam bija sapnis pārspēt Ginesa pasaules rekordu 12 stundu skriešanā uz skrejceliņa, un ziniet – viņš to paveica!

Lai spētu sasniegt kaut ko tik iespaidīgu, bija nepieciešami nopietni sagatavošanās darbi gan pašam Edgaram, gan viņa menedžerim.

Līdzšinējais rekords (143,83 km) piederēja amerikānim Ronijam Delzeram (Ronnie Delzer), kurš ir vairāku maratonu, triatlonu un 100 jūdžu ultramaratonu dalībnieks. Ronijs savam skrējienam bija izvēlējies Life Fitness skrejceliņu. Jāatzīst, ka viņa izvēle bija ļoti laba, jo ir zināms, ka Life Fitness trenažieri ir augstas kvalitātes. Tomēr Edgars nesekoja Ronija pēdās, Gfitness komanda viņam piedāvāja kaut ko jaunu un varētu teikt – savādāku. Edgars par savu sabiedroto izvēlējās WoodWay skrejceliņu –4FRONT.

Runājot par pašu skrejceliņu, tas ir radīts balstoties uz 40 gadu pieredzi un tehnoloģiskajām inovācijām. Woodway ir veltījis daudz laika dažādiem testiem, lai līdz maksimumam uzlabotu un veiksmīgi patentētu līstīšu (Slat Belt) lentu, kas sevi pierādījusi kā cienīgu profesionālā fitnesa rīku. Skrejceliņš ir komfortabls un drošs, jo soļa trieciens tiek maksimāli absorbēts.

Kāpēc šo skrejceliņu ieteica fitnesa profesionāļi? Jo tā testēšanas viens no posmiem ir pārbaudīt iekārtu 12 stundu darbībā. Pateicoties izcilajiem testēšanas rezultātiem, bija pārliecība, ka skrejceliņš Edgaru nepievils 12 stundu garumā.

Un tomēr, lai būtu pavisam droši, ka pēkšņi neradīsies kādas tehniskas problēmas, Gfitness komanda nolēma, ka ir jāuzstāda divi identiski skrejceliņi. 8:00 Edgars sāka savu 12 stundu skrējienu pretī līdzšinējā Ginesa rekorda pārsišanai. Lai varētu sekot līdzi Edgara sirdsdarbībai, tika izmantota MYZONE pulsa jostiņa, kas caur Bluetooth tika savienota ar datoru un reālajā laikā pārraidīja uz ekrāna galvenos rādītājus – pulsu, tā attiecību pret maksimālo, slodzes līmeņa zonu un citus rādījumus, kas palīdzēja saprast, kāds ir Edgara stāvoklis un nepieciešamības gadījumā ieteikt mainīt skriešanas tempu. Pēc 77 noskrietiem km Edgara sirdsdarbības pulss sāka palielināties, un Gfitness komanda pieņēma lēmumu sagādāt ventilatorus, lai stabilizētu skrējēja sirdsdarbības pulsu.

Trenažieru apkopes speciālisti bija izslēguši funkciju, kas pārtrauc darbību pēc pusotras stundas, taču nebija zināms, kas notiks ar skrejceliņu brīdī, kad tiks sasniegta 100 km robeža, jo displejā pietrūks vieta visiem cipariem. Kā jau tika paredzēts, pēc 99,99 km iekārtu nācās iedarbināt otrreiz, kas izdevās veiksmīgi un bez aizķeršanās.

Neskatoties uz to, ka Edgaram nācās ņemt pauzes vismaz 7 reizes, jo cilvēka organisms nespēj bez tualetes apmeklēšanas vai ēšanas izturēt 12 stundas, viņš savu mērķi sasniedza un pēc 12 stundu skrējiena bija pieveicis 144,42 km, kas nozīmē, ka latvietis pārspēja esošo Ginesa rekordu. Lai pārspētu rekordu Edgaram bija jāskrien ar ātrumu vismaz 12,4 km stundā jeb 4:48 min/km.

Visu skrējiena laiku varēja vērot tiešraidi FACEBOOK LIVE, kur Edgaru attālināti atbalstīja gan radi, gan nepazīstami cilvēki. Pēdējās stundās klātesošo atbalstītāju skaits bija tuvu simtam, kuru vidū bija gan draugi, gan nejauši veikala apmeklētāji, gan ģimene. Viens no skaistākajiem mirkļiem bija, kad Edgars pēc 12 stundām, kad trenažieris tika apstādināts, spēja pacelt gaisā savu gada sākumā dzimušo dēlu un pateikties klātesošajiem par atbalstu.

Arī mēs, fitnesablogs.lv, veidotāji esam lepni par Edgara sasniegto un ar nepacietību gaidām, kad viņa vārds tiks ierakstīts Ginesa rekorda grāmatā. Un kas to lai zina, varbūt Edgars izlemts pārspēt vēl kādu Ginesa rekordu.