Jaunākā tendence iesildoties pirms treniņa vai atsildoties pēc tā ir perkusijas masāžas ierīces. Šie perkusijas masāžas rīki nodrošina muskuļu stimulāciju, lai uzlabotu asinsriti. 

Pēdējo mēnešu laikā Theragun popularitāte ir manāmi augusi, lielā mērā pateicoties iespaidīgiem palēlinātiem video, kurus publicējuši sportisti un atlēti no visas pasaules savos Instagram kontos. Lai uzzinātu vairāk par šo tendenci, turpini lasīt šo rakstu!

Kas ir Theragun? 

Theragun ir masāžas ierīce, kas izskatās (un izklausās) kā elektriskais urbis, kuru izmanto perkusijas masāžas terapijai, lai mazinātu muskuļu saspringumu un sāpes. Šo ierīci izmanto arvien vairāk, sākot no sporta entuziastiem līdz profesionāliem sportistiem.

Tāpat kā daudzi lieliski produkti un izgudrojumi, Theragun radīja ārsts Džeisons, ķirurgs pēc profesijas, pēc tam, kad viņš tika pie traumas. Viņš meklēja veidu, kā paātrināt atveseļošanās periodu. Protams, Theragun agrīnās versijas bija sarežģītākas, taču pēc daudzām pārmaiņām, līdz mums ir nonākuši G3 Pro, G3 un Liv modeļi, kuri ir pieejami arī pie Latvijas oficiālā Theragun izplatītāja – Gfitness.

Theragun un zinātne

Theragun ir radīts, lai ”runātu ar nervu sistēmu”, izmantojot trīs parametrus:

Amplitūta: Cik dziļi tas veic savu sitienu? (Theragun veic sitienus 16 mm amplitūdā)

Biežums: Cik ātri tas veic sitienus? (Theragun veic 2400 sitienus minūtē ātrajā režīmā un 1750 sitienus lēnajā režīmā)

Spēks: Cik lielu spiedienu tas iztur? (Theragun iztur līdz pat 27 kg spēcīgu spiedienu. Taču tas nenozīmē, ka tik spēcīgi ir jāspiež!)

Saliekot šo visu kopā, tika radīts visaugstākās kvalitātes perkusijas masāžas ierīce.

Kas ir perkusijas masāža?

Perkusijas masāža ir mīksto audu manipulācijas veids, kas paredzēts, lai samazinātu muskuļu sāpes un palielinātu kustības amplitūdu.  Tā ir dziļa muskuļu masāža, veicot ātrus un garus vertikālus sitienus, izraisot neiromuskulāru aktivizēšanu.

Theragun priekšrocības

  • Mazina sāpes
  • Uzlabo asinsriti
  • Mazina rētaudus
  • Mazina pienskābes daudzumu
  • Atbrīvo no muskuļu spazmām
  • Uzlabo limfas plūsmu
  • Uzlabo kustības amplitūdu
  • Padara atjaunošanos efektīvāku

Kopsavilkums

Perkusijas masāžas ierīces ir jaunākā tendence sportistu atjaunošanās posmā vairāku iemeslu dēļ – tās ir vienkārši lietojamas, efektīvas, palīdz ātrāk atjaunoties pēc treniņiem un šo masāžu var veikt gan pats sev, gan ar speciālista palīdzību. Tomēr ārpus atjaunošanās periodam, Theragun var izmantot arī  pirms treniņa, lai uzlabotu asins plūsmu, atvieglotu mīksto audu sāpes un aktivizētu simpātisko nervu sistēmu, kas parasti sagatavo ķermeni aktīvām darbībām.