Pasaule ir pārņemta ar funkcionālo treniņu bumu. Lai arī pastāv sporta klubi, kuri seko fitnesa aktuālajām tendencēm, daudzi sporta klubi, kuri vēlētos ierīkot funkcionālo treniņu zonu, saskaras ar tādu problēmu kā ierobežota telpas platība.

Realitāte ir tāda, ka jebkurš sporta klubs var ierīkot šādu zonu saviem apmeklētājiem, neatkarīgi no tā, cik daudz (vai maz!) vietas ir pieejamas sporta klubā. Ir vairāki veidi, kā šķietami mazo telpas platību var pilnībā efektīvi izmantot.

Iepazīsties ar padomiem un iedvesamas avotiem, kā izveidot funkcionālo treniņu telpu vai zonu, kas ļaus jūsu klientiem iegūt pavisam jaunu treniņu pieredzi.

3D

  1. NOVĒRTĒJIET UN ANALIZĒJIET PIEEJAMO TELPU

Vispirms būtu vērts saprast un novērtēt izmaksas par telpas izmantošanu un ienākumus. Tas jo īpaši attiecas uz gadījumiem, kad telpas izmaksas ir lielas atrašanās vietas dēļ.  Šāds novērtējums ir viens no kritērijiem, kas nosaka visas tālākās darbības un pieņemtos lēmumus.

Bieži vien ir skaidrs, ka, ierīkojot jaunu un apmeklētājiem aktuālu treniņu zonu, sporta klubam būs daudz labu ieguvumu, taču tas rada problēmu, ja trenažieru zāle ir pārpildīta ar skrejceliņiem, velo trenažieriem un eliptiskajiem trenažieriem. Šādā situācijā ir divas iespējas: upurēt kādu no kardio vienībām, lai atbrīvotu vietu, vai arī būt radošam un pārkārtot esošo trenažieru izvietojumu.

Kardio trenažieru lietošanas monitorings ļauj izsekot, kuras kardio vienības tiek izmantotas visvairāk un kurā laikā – šāda informācija ļaus pieņemt vispareizāko lēmumu. Ja vienlaicīgi tiek izmantota mazāk kā puse no sporta kluba trenažieriem, iespējams ir pienācis laiks pārmaiņām. Jūs būsiet pārsteigti par to, cik daudz vietas varēsiet atbrīvot, noņemot tikai vienu skrejceliņu.

NIDO gym collection

  1. IZVĒRTĒJIET, VAI PLATĪBA ATĻAUJ PAPILDINĀT ZĀLI AR JAUNU APRĪKOJUMU

Protams, vienīgais iespējamais variants nav tikai aprīkojuma upurēšana. Ja mainot trenažieru izvietojumu, telpas nepaplašinās, apskataties, kas atrodas ārpus šīm telpām. Daudzi sporta klubi īrē āra telpas blakus savam sporta klubam. Šo telpu var pārveidot par jaunu un ļoti modernu vietu funkcionālajiem treniņiem, piemēram, uzstādot Escape daudzfunkcionālo rāmi.

Lielisks piemērs ir arī fitnesa centrs Training Places Eivisā, kas izdomāja izmantot silto klimatu, izveidojot iespaidīgu sporta zāli uz jumta.

Training Places Gym in Ibiza

Taču vai vajadzētu sevi ierobežot laikapstākļu un klimata dēļ? Pētījumi liecina, ka vingrošana aukstos apstākļos liek organismam sadedzināt vairāk kaloriju nekā siltās telpās. Arī Jūtas universitātes pētījumā konstatēts, ka bazālā vielmaiņa aukstākos laikapstākļos uzlabojas, pateicoties tam, ka siltuma uzturēšanai, organismam nepieciešams vairāk enerģijas.

3.IZVEIDOJIET NEAIZMIRSTAMU TRENIŅU PIEREDZI, PATEICOTIES GRĪDAS SEGUMAM

Daudzi klubi ir konstatējuši, ka grīdas segums ir ļoti būtiska nozīme, ierīkojot konkrētu zonu sporta klubā. Pareiza grīdas seguma izvēle rada gan klientu interesi par kluba jauninājumiem, gan var sniegt papildus motivāciju. Tikpat svarīgi ir saprast, ka funkcionālās zonas grīdas segums var atšķirties no pārējās zāles seguma.  Piemēram, Escape Fitness piedāvā īpašu grīdas segumu, kas paredzēts sprintiem, darbam ar battle rope virvēm, treniņu riepu velšanai u.c.  Pat ja sporta zālē šķiet nav vietas tam, koridors lielākoties nekad netiek izmantots.

Sports markings

  1. IZPĒTIET TRENIŅU RĀMJU LABĀS PRIEKŠROCĪBAS

Treniņu rāmji nodrošina iespēju, kā klubā ieviest funkcionālos treniņus sporta klubā. Kluba apmeklētāji var pabeigt savu treniņu, izmantojot rāmi, taču to var izmantot arī kā treniņa elementu grupu nodarbības laikā. Rāmī vienlaicīgi var darboties vairāki cilvēki, tieši tā ir lielākā tāmju priekšrocība pat vismazākajās telpās, jo pat vismazākajā rāmī vienlaicīgi var trenēties astoņi cilvēki.

  1. AKSESUĀRU UZGLABĀŠANAS RISINĀJUMI

Visbeidzot, neaizmirstiet, cik liela loma ir pareizai un pārdomātai aksesuāru uzglabāšanai, lai atbrīvotu telpās vietu, jo uz grīdas izmētātas gumijas, paklājus un hanteles noteikti nav tas, ko sporta kluba īpašnieki vēlas piedāvāt saviem apmeklētājiem. Tādi ražotāji kā Life Fitness un Escape Fitness piedāvā dažādus variantus, kur uzglabāt medicīnas bumbas, bulgāru somas, spēka gumijas un daudz ko citu, aizņemot pēc iespējas mazāk vietas.

Attēlu rezultāti vaicājumam “LIFE FITNESS STUDIO COLLECTION”

Funkcionālo treniņu ieviešana sporta klubā patiesībā nav tik sarežģīta. Meklējot risinājumus funkcionālās zonas izveidei, vajadzētu izprast esošās telpas platību, iespējams nomainīt esošo trenažieru izvietojumu un pielāgot grīdas segumu šādai zonai!