Sološana uz skrejceliņa trenažiera

Treniņi uz skrejceliņa ir lielisks veids kā realizēt kardio treniņu. Lai iegūtu visus iespējamos labumus no soļošanas uz skrejceliņa, izvairieties no šīm izplatītākajām kļūdām. Pareiza soļošanas tehnika un poza ir svarīga, lai nepieļautu sāpes un sastiepumus, kā arī lai palīdzētu Jums soļot vienmērīgāk un ātrāk.

1.kļūda: Nepareiza uzkāpšana uz skrejceliņa

Pirmā kļūda ir kāpšana uz skrejceliņa brīdī, kad josla kustas pilnā ātrumā.  Vispirms nostājieties, katru kāju novietojot uz savas skrejceliņa sānu malas –lielākajai daļai skrejceliņu ir sānu malas, kas ir izstrādātas tieši tamdēļ, lai ļautu Jums uz tām šādā veidā nostāties.  Iedarbiniet skrejceliņu, ātrumu iestatot uz lēnu tempu. Pavērojiet joslas ātrumu un uzmanīgi kāpiet tai virsū. Pēc tam, kad esat uzkāpis uz skrejceliņa trenažiera, pakāpeniski palieliniet tā ātrumu.

Noskaidrojiet, kur atrodas avārijas apstāšanās slēdzis. Visbiežāk tas ir slēdzis koši sarkanā krāsā.
Šis var šķist nevajadzīgs padoms, taču esam sastapušies ar sporta zāles apmeklētājiem, kas guvuši traumas, vienkārši mēģinot uzkāpt uz kustīgas skrejceliņa joslas, vai, stāvot uz joslas, bijuši nepatīkami pārsteigti par tās grūdienu iekustēšanās brīdī.
Vēl viens skrejceliņu trenažīeru drošības jautājums ir bērni, kas savaino pirkstus un rokas, spēlējoties skrejceliņa aizmugures daļā, kur slīdošā virsma slīd pāri rotējošajiem cilindriem. Nelaidiet bērnus pie kustīga skrejceliņa.

2. kļūda: Turēšanās pie trenažiera rokturiem vai vadības pults

Pirmo reizi lietojot skrejceliņu trenažieri, stabilitātes nodrošināšanas nolūkos Jūs varētu vēlēties pieturēties pie rokturiem. Taču tas nav dabisks iešanas vai skriešanas veids. Turēšanās pie rokturiem neļauj Jums kustēties dabiski, pielietojot roku kustības, vai spert pietiekoši garu soli. Turēšanās neļaus Jums ieņemt arī pareizu soļošanas pozu.
Iemācieties atlaist rokas pat tad, ja tas nozīmē dažus treniņus soļot vai skriet lēnākā tempā. Jūs iegūsiet labākus treniņu rezultātus skrienot lēnākā tempā neturoties, nekā skrienot ātrākā tempā, bet turoties pie trenažiera rokturiem vai vadības pults.
Šis padoms attiecas uz tiem, kam nav invaliditāte vai nozīmīgas līdzsvara problēmas. Ja Jūsu veselības stāvoklis pieprasa turēšanos pie trenažiera rokturiem, kā, piemēram, redzes traucējumi, līdzsvara problēmas, u.c., tad Jums arī turpmāk jāizmanto rokturi. Taču vaicājiet padomu trenerim vai terapeitam par pienācīgas soļošanas pozas ievērošanu arī tad, ja Jums ir jāizmanto trenažiera rokturi.

3. kļūda:  Sakumpuši pleci un skatīšanās uz leju

Skrejceliņa laika kavēkļu iespējas var radīt nepareizas sološanas pozas paradumus. Ja Jūs soļojat vai skrienat ar sakumpušiem pleciem un skatāties uz leju, lai lasītu žurnālu vai skatītos video skrejceliņa vadības pultī, Jūs pastiprināt ļoti kaitīgus soļošanas pozas paradumus.

Pareiza soļošanas poza ir ar paceltu galvu un acīm vērstām uz priekšu. Ja Jums treniņa laikā ir nepieciešams laika kavēklis, novietojiet video vai lasāmvielu tā, lai Jūs skatītos uz to taisni uz priekšu, nevis uz leju vai uz augšu.
Šī kaitīgā poza var novest pie muguras lejasdaļas sāpēm, kakla un plecu sāpēm, un tā traucē Jums ievilkt pilnu elpu.

Tā arī palielina nepareizas sēdēšanas pozas attīstību, kura daudziem no mums ir radusies dēļ garajām stundām datora priekšā. Laiku, ko Jūs pavadāt uz skrejceliņa, vajadzētu pavadīt veidojot pareizas pozas paradumus, nevis sekmējot kaitējumu, ko Jūs jau nodarāt sev pārējā dienas laikā.
Treniņa laikā ik pēc pāris minūtēm paapļojiet plecus uz aizmuguri, lai pārliecinātos, ka tie nav sakumpuši.

4. kļūda: Saliekšanās uz priekšu

Pareiza soļošanas poza ir ar taisnu muguru. Lai ieņemtu pareizu soļošanas pozu, vispirms uzkāpiet uz nekustīga skrejceliņa trenažiera un izmēģiniet to. Ievelciet vēderu un dibenu, savu iegurni nedaudz izvirzot uz priekšu. Tagad iztēlojieties, ka Jūsu galvas augšpusei ir pievienota aukliņa. Pavelciet to uz augšu, lai Jūsu ķermeņa augšdaļa ir pacelta taisni uz augšu no Jūsu gurniem.

Paapļojiet savus plecus uz aizmuguri, lai pārliecinātos, ka tie nav sakumpuši. Vai Jūs jūtieties labi un stalti? Lieliski, tagad iedarbiniet skrejceliņu un sāciet soļot. Soļojot atgādiniet sev par šīs staltās pozas uzturēšanu. Katru reizi mainot tempu vai slīpumu, atkal pārbaudiet savu pozu.

 

 5. kļūda Pārāk gara soļa speršana uz trenažiera

Pārāk gara soļa speršana ir ieradums daudziem no mums visas dzīves garumā, jo mēs neesam iemācījušies pareizi spert soļošanas soli. Kad Jūs sperat pārāk garu soli, Jūsu priekšā esošās kājas papēdis skar zemi tālu priekšā no Jūsu ķermeņa. Daudzi no mums tā rīkojas ar mērķi soļot ātrāk.

LF-BANEER_2
Pareizs, ātrs soļošanas solis ir tieši pretējs – Jūsu priekšā esošās kājas papēdis skar zemi tuvu pie Jūsu ķermeņa, kamēr Jūsu aizmugurējā kāja paliek piespiesta pie zemes ilgāk, lai sniegtu spēcīgu atspērienu. Šis aizmugurējās kājas atspēriens sniegs Jūsu soļošanai lielāku ātrumu un spēku, kā arī labāk nodarbinās Jūsu muskuļus, lai sadedzinātu kalorijas sološanas laiā uz trenažiera.
Vispirms Jums vajadzētu saīsināt savu soļa garumu un vienkārši spert īsākus soļus. Pēc tam sāciet koncentrēties sajust Jūsu aizmugurē esošo pēdu un katrā solī ar to sparīgi atsperties no zemes. Katrā treniņā uz skrejceliņa pāris minūtes koncentrējieties uz to, līdz kamēr pierodat pie šāda soļa garuma un tehnikas. Drīz vien Jūs soļošana uz trenažiera skrejceliņa kļūs ātrāka un vieglāka.

6. kļūda: Pēdu neizmantošana

Vai Jūsu pēdas vienkārši „velkas līdzi”? Vai tās katrā solī vienkārši nokrīt uz leju un tiek vilktas līdzi?
Pareizs soļa speršanas veids ir pa priekšu priekšpusē novietot papēdi, bet pārējo priekšpusē esošo pēdu vēl turēt nedaudz virs zemes, pēc tam soļa speršanas laikā pārritināt pēdu no papēža līdz purngalam. Brīdī, kad purngals ir pie zemes, Jūs jau esat nākošā soļa pusceļā un priekšējā pēda tagad ir aizmugurē esošā pēda, kuras purngals ir gatavs atspērienam uz nākošo soli.
Šis process, papēdis skar zemi – pēdas ritināšana – atspēriens ar purngalu, ir iespējams tikai tad, ja Jūsu apavi ir elastīgi. Ja Jūs valkājat nelokanus „soļošanas” apavus, kas patiesībā ir piemēroti tikai stāvēšanai, Jūs nevarēsiet ritināt soli no papēža uz purngalu. Tā vietā, nelokanie apavi liek Jūsu pēdai nokrist uz leju. Iespējams, ka Jūsu ķermenis ir atmetis cerību pat mēģināt to mainīt un Jūsu soļošana vairāk atgādina slampāšanas maršu ar plakanu pēdu.
Lai to labotu, veltiet pāris minūtes soļošanas treniņa laika, lai piedomātu, ko dara Jūsu pēdas. Vai Jūsu papēdis pirmais skar zemi un pēda ritinās soļa speršanas brīdī? Vai Jūsu aizmugurējā pēda veic atspērienu?
Lai to izmainītu, ir jāpiedomā pie divām lietām. Vispirms, iedomājieties, ka Jūsu priekšējā pēda rāda apava zoli kādam, kas atrodas Jums priekšā.
Otrkārt, koncentrējaties uz aizmugurē esošās pēdas ilgāku paturēšanu pie zemes un kārtīga atspēriena veikšanu.
Ja Jūs to nespējat paveikt ar saviem pašreizējiem apaviem, ir pienācis laiks iegādāties labākus, elastīgus soļošanas/skriešanas apavus.

 7. kļūda: Roku neizmantošana

Ko Jūs darāt ar savām rokām, ja neturaties pie trenažīera skrejceliņa rokturiem? Jūsu rokas ir lieliska soļošanas treniņa atslēga. Pareizi kustinot rokas, Jūs varat soļot ātrāk un sadedzināt vairāk kalorijas. Jūs varat palīdzēt labot dažas no plecu un kakla problēmām, kuras varbūt attīstās no sēdēšanas datora vai TV priekšā visas dienas garumā. Salieciet rokas 90 grādu leņķī un turiet tās tuvu pie ķermeņa.

Atbrīvojiet plecus – tas ir ļoti svarīgi, Jūsu pleciem jābūt atbrīvotiem.
Tagad izmēģiniet nelielu „čuku-tū” vilcieniņa kustību, gan uz priekšu, gan atpakaļgaitā.
Jūsu rokas kustās pretī katrai kājai. Viena roka uz priekšu, kad pretējā kāja ir uz priekšu, bet otra, priekšā esošajai rokai tuvākā kāja, ir aizmugurē.
Sekojiet līdzi, lai lielākā daļa no roku kustības notiek ķermeņa aizmugurē, it kā Jūs sniegtos pēc naudas maka, kas atrodas Jūsu bikšu aizmugures kabatā.
Kad Jūsu rokas virzās uz priekšpusi, šo vēzienu izpildiet diezgan īsu. Aizmirstiet jebkādu redzētu “ātrsoļošanu”, kur cilvēki mētā rokas no vienas puses uz otru vai augšā sejas priekšā.
Jūsu rokas var kustēties uz priekšu pa diagonāli, bet tām nevajadzētu šķērsot viduspunktu.
Rokas nevajadzētu celt augstāk par Jūsu krūšu galiem.
Noslēpums ir tāds, ka Jūsu kājas kustas tikai tik ātri, cik Jūsu rokas. Lai palielinātu ātrumu kājās, vispirms paātriniet roku kustības un kājas automātiski sekos.

Ja esat nolēmuši iegādāties trenažieri mājās, apmeklējiet mūsu skrejceliņu katalogu.

Gfitness