spēka trenažieris

Kas būtu jāzina par spēka trenažieriem..

Spēka trenažieris ir trenažieris, kas der visiem, neatkarīgi no vecuma, dzimuma vai fizikās sagatavotības līmeņa. Un nekad nav par vēlu un Jūs nekad nebūsiet par vecu, lai uzsāktu šos treniņus ar spēka trenažieriem.

Svarīgi ir zināt dažus pamatprincipus izmantojot spēka trenažierus:

  • Pretestība: Lai audzētu muskuļus, Jums ir jāpielieto atbilstoša pretestība.  Pretestības apjomam vajadzētu būt virs tā, pie kāda Jūs esat pieradis ikdienā.  Palieliniet šo pretestību, izmantojot svaru ierīces, hanteles, trošu ierīces, dažādus nosvērtus priekšmetus vai pat Jūsu ķermeņa svaru.
  • Līdzsvars: Pārliecinieties, ka nodarbināt visu muskuļu-skeleta sistēmu, lai izvairītos no stājas un spēka nelīdzsvarotības un traumām. Ja iespējams, nodarbiniet vairākas muskuļu grupas vienlaicīgi.
  • Atpūta: Atpūtieties starp vingrojumu atkārtojumu kompleksiem aptuveni 60-90 sekundes, dodot muskuļiem iespēju atgūties pirms nākošā kompleksa uzsākšanas.  Tāpat arī atpūtieties 48 stundas starp spēka treniņu reizēm, ja Jums sāp.

Citi pamatnoteikumi panākumu gūšanai:

Izmantojiet ķermeņa svaru. Ir reizes, kad Jūsu ķermeņa svars var būt visefektīvākais un visizaicinošākais treniņu līdzeklis. Papildiniet savu treniņu ar ķermeņa svara vingrojumiem kā ķermeņa noturēšana uz elkoņiem, atspiešanās, zemskare pietupienā vai izklupieni. Tāds aprīkojums, kā TRX Piekares treniņu sistēma vai Synrgy360 funkcionālā treniņu sistēma, var nodrošināt pat vairākus veidus, kas padarītu ķermeņa svara treniņus aizraujošus un efektīvus.

Lieciet strādāt muskuļiem. Svarīgi ir neizmantot inerci, lai paceltu hanteles. Jūs aktivizēsiet vairāk muskuļu šķiedras, ja visā kustību diapazonā svarus pacelsiet un nolaidīsiet mērķtiecīgi. Ja Jūs nevarat pacelts svarus bez iešūpošanas, tad tie ir pārāk smagi un Jums vajadzētu samazināt paceļamā svara daudzumu. Kā iesācējs, izvēlieties svaru, kas Jums ļauj veikt 15 atkārtojumus. Aptuveni pie 12.atkārtojuma Jums vajadzētu sajust nelielu nogurumu.

Praktizējiet pareizu tehniku. Stāviet stalti ar paceltu krūškurvi un rokām brīvi nolaistām gar sāniem. Izpildiet vingrojumus bez sakumpušiem pleciem vai sasprindzināta kakla. Sasprindziniet vēdera muskulatūru. Jo spēcīgāks Jūsu kodols, jo efektīvāk Jūs celsiet svarus. Sekojiet līdzi elpošanai darbojoties pie trenažieriem. Izelpojiet grūtākajā vingrojuma daļā, lai pastiprinātu kustību. Ja Jums rodas jautājumi par vingrojumu izpildes tehniku, Jūs varat apsvērt personīgā trenera nolīgšanu uz dažiem treniņiem.

Pievērsiet uzmanību savam ķermenim. Nekad neveiciet treniņu pie intensīvām sāpēm un iemācieties atšķirt sāpes no muskuļu noguruma. Muskuļu nogurums ir nogurušu muskuļu sajūta, taču sāpes Jūsos izraisa vēlmi teikt: „Au!”.

Gfitness