Vai Tu zināji, ka 21. jūnijā ir Starptautiskā jogas diena?

2014. gada septembrī Indijas premjerministrs ierosināja izveidot Starptautisko jogas dienu, lai veicinātu savstarpēju mieru un sadarbību. Viņa pieprasījumu tā paša gada decembrī apstiprināja Apvienoto Nāciju Organizācijas (turpmāk tekstā: ANO) Ģenerālā asambleja, lai uzsvērtu jogas priekšrocības fiziskajai labklājībai, un pasaules attīstībai.

ANO ģenerālsekretārs Ban Ki-moon ir teicis: „Joga ir sports, kas var veicināt attīstību un mieru. Joga pat var palīdzēt cilvēkam ārkārtas situācijas, atvieglojot stresu.”

2015. gada 21. jūnijā visā pasaulē tika svinēta pirmā Starptautiskā Jogas diena, kā rezultātā Indijas galvaspilsētā Deli tika izveidots jauns Ginesa Rekordu ieraksts par lielāko nodarbību, kurā piedalījās gandrīz 36 000 dalībnieku.

3 interesanti fakti par jogu:

  • No visiem jogas veidiem, vispopulārākā ir Hatha Joga, kas sastāv no daudzām pozām, meditācijas un elpošanas metodēm.
  • Vārds „joga” ir atvasināts no Sanskrita valodas. Vārda nozīmē ir „pievienoties” vai „apvienoties”, atsaucoties uz ķermeņa un prāta savienojumu.
  • gadā tika izveidots interesants jogas veids kopā ar četrkājainajiem draugiem – suņiem. „Doga” jogas mērķis ir radīt harmoniju un enerģijas plūsmu starp suni un īpašnieku.

Ko darīt Starptautiskajā jogas dienā:

  • Nodarbojies ar jogu mājās! Izstaipīšanās ir daļa no jogas, kas palīdzēs Jums gan atpūsties, gan atiet no muskuļu stīvuma, kas radies dēļ ikdienas aktivitātēm un rutīnas. Lai nodarbošanās ar jogu mājas apstākļos būtu patīkamāka, iesakām izmantot Calyana by Airex profesionālos jogas paklājiņus.
  • Veltiet laiku sev, lai atpūstos un ieklausītos savā sirdsdarbībā. Lielākā daļa no jogas veidiem ir garīga, tā ļauj justies relaksēti un sajust kontroli pār savu ķermeni.
  • Noskaties kādu dokumentālo filmu par jogas priekšrocībām un kā tā var mainīt negatīvo pieredzi un uzlabot dzīves kvalitāti. Mēs iesakām – „Why We Breathe. A Yoga Documentary” vai „Enlighten Up!”. Skatoties filmu Tu vari izmantot pašmasāžas rollerus no TriggerPoint, lai uzlabotu sava ķermeņa kustību spējas sportisko mērķu sasniegšanai vai lai atjaunotos pēc treniņa.
  • Tu vari dažadot arī savas ierastās fitnesa nodarbības, ieviešot tajās jogas elementus, kā to piedāvā piemēram TRX, kas ir izveidojuši speciālo TRX Yoga nodarbību koncepciju.
  • Vēl viena lieta, ko Tu vari darīt 21. jūnijā, Rīgā – piedalīties Jogas flash-mobā!
  • Tas ir lieliska iespēja piedalīties saulgriežu meditācijā, sūtot pasaulei mīlestību un labu enerģiju!Flash-mobs ir bez maksas, tas norisināsies Rātslaukumā un sāksies plkst. 21:00. Tikai neaizmirsti paņemt līdz savu paklājiņu!