Ko der zināt steperi

Steperis nodrošina lielisku ķermeņa lejasdaļas treniņu, nodarbinot augšstilba četrgalvu muskuli, mugurējos augšstilba muskuļus, gūžu muskuļus un ikrus. Tāpat steperi jeb kāpņu trenažieri, daudz efektīvāk un īsākā laikā kā citas fitnesa ierīces, nodrošina lieliskus sirds un asinsvadu un izturības stiprināšanas vingrojumus. Šis ceļvedis Jums palīdzēs aptvert pieejamo izvēles apjomu, lai Jūs varētu sev atrast atbilstošu trenažieri , kas atbilst Jūsu finansiālajām iespējām, vajadzībām un mājas apstākļiem.

Ar ko atsķirās motorizēts steperis no manuālā?

Pastāv divi galvenie steperu veidi: motorizētie un manuālie. Motorizētie kāpņu trenažieri ir līdzīgi tiem, kādus Jūs redzat sporta zālēs un tie izmanto vai nu siksnas vai magnētiskās sistēmas, lai Jums veidotu kāpnes, pa kurām kāpt. Tā kā motorizētais kāpņu trenažieris Jūsu vietā rotē kāpnes, tas sniedz piemērotu treniņu tiem cilvēkiem, kas savam treniņu režīmam vēlas pievienot zema trieciena vingrojumu veidu. Ja Jūs apsverat domu iegādāties motorizētu kāpņu trenažieri, pārliecinieties, ka vietā, kur Jūs to plānojat lietot, ir pieejams strāvas avots.

Manuālie steperi var būt pašgājēja tipa vai kāpņu virzīšanai izmantot hidrauliku. Manuālie steperi parasti ir mazāki nekā motorizētie kāpņu trenažieri un tie ir laba izvēle, ja Jūsu dzīvesvietā ir ierobežotas novietošanas iespējas un Jūs nesatrauc treniņa radītais trieciena līmenis. Pievērsiet uzmanību tam, kā manuālie steperi kontrolē pretestību. Pašgājēji kāpņu trenažieri var Jums piedāvāt dabiskāku treniņu, bet hidrauliskais trieciens nodrošina labāku pretestības kontroli, ļaujot Jums padarīt treniņus intensīvākus.

Visi steperi rada troksni, kas var būt būtisks mīnuss, ja Jūs dzīvojat dzīvoklī vai blakus istabā guļ bērns. Manuālie steperi parasti ir klusākie. Motorizētie steperi ar siksnu piedziņu savukārt ir daudz klusāki nekā tie, kam ir ķēdes piedziņa.

Lai iegūtu visefektīvāko, zema trieciena treniņu, izvēlieties motorizētu steperi, kas Jūsu vietā regulē kustību. Manuālie steperi ir lētāki nekā motorizētie, taču, pateicoties tam, ka Jūs personīgi regulējat kustību, Jūsu locītavas saņem lielāku triecienu. Manuālie steperi, kas izmanto hidrauliku, nodrošina lielāku pretestību, nekā tie, kas ir pašgājēji. Ja Jums ir ļoti ierobežoti finansiālie līdzekļi vai telpa, apsveriet domu par mini steperiem ar atvienojamām pretestības siksnām.

Pēdu darbība uz stepera

Ja Jūs apsverat iespēju iegādāties manuālo steperi, izvairieties no modeļiem ar atkarīgu pēdu darbību, kur spiežot uz leju vienu pedāli, paceļas otrs pedālis. Šis dizains padara to vilinošu (un vienkāršu), lai izvairītos no efektīva treniņa, jo šis mehānisms neliek Jums pilnībā pacelt katru kāju, lai spertu nākošo soli. Tā vietā izvēlieties manuālo kāpņu trenažieri ar neatkarīgu pēdu darbību, lai Jums vajadzētu cilāt kājas katra treniņa laikā. Paralēlie pedāļi pārtrumpo leņķa pedāļus, pateicoties tam, ka tie notur līdzsvarā Jūsu svaru un gravitātes centru.

Jūsu izvēlētajam trenažierim vajadzētu būt aprīkotam ar platiem, ērtiem pedāļiem, kas ir vismaz tik pat lieli kā Jūsu kurpju izmērs (vai arī tie pielāgojas katra trenažiera lietotāja pēdas izmēram). Pedāļi, kas ir pārāk mazi, var izraisīt pēdas sastiepumus un diskomfortu. Meklējiet trenažierus ar pedāļiem, kas Jūsu pēdas pastāvīgi notur paralēlā pozīcijā. Steperi ar pedāļiem, kas savā augstākajā pozīcijā pārvietojas slīpi, Jūsu svaru grūž uz priekšu, destabilizē Jūsu gravitātes centru un samazina Jūsu treniņa efektivitāti.

Steperu treniņu programmas, rādījumi un funkcijas

Visi steperi piedāvā pretestības un laika manuālas iestatīšanas iespēju. Ja ar manuālajām iespējām vien nepietiek, lai uzturētu jūsu interesi, meklējiet trenažieri ar iepriekš noteiktām programmām. Programmējami kāpņu trenažieri ļauj Jums dažādot Jūsu treniņus arī ar iepriekš ieprogrammētiem pretestības intervāliem, tauku dedzināšanas moduļiem un mērķtiecīgām kardio programmām vai izveidot un saglabāt paša izstrādātu individuālo treniņu.

LF-fiblo_banneris

Steperu rādījumu displeji starp modeļiem stipri atšķiras. Vienkāršie displeji skaita soļus, distanci un aizvadīto laiku, kamēr augstākas sarežģītības displeji aprēķina sadedzinātās kalorijas vai kontrolē Jūsu sirdsdarbības ātrumu. Ja Jums ir vajadzīga sirdsdarbības kontroles ierīce, bet Jums simpatizējošais kāpņu trenažieris to nepiedāvā, iegādājieties atsevišķu sirdsdarbības kontroles ierīci, kuru izmantot treniņu laikā. Jūs iegūsiet tās pašas priekšrocības par mazāku cenu, nekā iegādājoties jaunāka modeļa steperi.

Daudzi kāpņu trenažieri piedāvā papildu ierīces vērtību paaugstinošas funkcijas izklaidei, efektīvākam treniņam un ērtībām. Pie tām var pieskaitīt ūdens pudeles turētājus, lasīšanas statīvus un divvirzienu treniņus (uz priekšu un atpakaļgaitā), lai nodarbinātu citas muskuļu grupas.

Stepera konstrukcija, uzturēšana un garantija

Lai kādu kāpņu trenažieri Jūs izvēlētos, rūpīgi pievērsiet uzmanību tā konstrukcijai. Lēti kāpņu trenažieri neiegūst augstus vērtējumus no patērētājiem vai profesionāliem testētājiem, jo tie nav īpaši izturīgi un ilgmūžīgi. Lielākas naudas summas izdošana Jums sniegs kvalitatīvi izgatavotu steperi ar ilgāku garantiju.

Meklējiet tādus trenažierus, kas ir aprīkoti vismaz ar droša satvēriena rokturiem drošībai, laikā, kad Jūs kāpjat uz vai no ierīces, vai arī stabilitātes nolūkos treniņa laikā. Pārliecinieties, ka Jūsu izvēlētais kāpņu trenažieris var noturēt smagākās personas svaru, kas lietos ierīci – kāpņu trenažiera svara ierobežojuma pārsniegšana var novest pie traumām un saīsināt ierīces mūža ilgumu.

Steperiem ir nepieciešama pastāvīga tehniskā apkope, lai to uzturētu vislabākajā stāvoklī. Pārliecinieties, ka ražotājs aprakstījis tehniskās apkopes procedūras un ka visas īpašās smērvielas vai tīrītāji ir viegli atrodami. Ja jūsu kāpņu trenažieris netiek piegādāts kopā ar gumijas paklājiņu, kas novērš ierīces pārvietošanos vai slīdēšanu lietošanas laikā, iegādājieties to atsevišķi, lai pasargātu Jūs un Jūsu grīdu.

Steperu kvalitāte un garantijas iet kopā roku rokā. Jo vairāk jūs iztērējat, jo labāka ir garantija. Garantijas, no kurām vajadzētu izvairīties, ir tās, kas der 90 dienas visam. Vislabākās garantijas ir tās, kas sniedz mūža garantiju detaļām un viena gada garantiju darbam. Atcerieties, ka pastāv liela garantiju dažādība starp šiem parametriem, tāpēc šo sīkās drukas tekstu izlasiet rūpīgi.

Stepera novietojums un tā uzglabāšana

Pirms iegādes izdomājiet, kur Jūs savu kāpņu trenažieru lietosiet un uzglabāsiet. Izdodot vairāk naudas, Jūs arī iegūstat vairāk: dārgi, augstākas kvalitātes steperi ir izmēra ziņā lielākie un smagākie, un tādējādi tie var būt piemēroti tikai mājas trenažieru zālei vai atsevišķai lielai telpai (ideālajā variantā pirmajā stāvā). Daži vidēja līmeņa un cenas ziņā izdevīgi kāpņu trenažieri ir mazāki, vieglāki un tos uzglabāšanas nolūkos var pat salikt kopā mazākā izmērā. Pirms iegādes noskaidrojiet vai kāpņu trenažierim atradīsies vieta novietošanai, kā arī tā svaru, un centieties rast līdzsvaru starp treniņa un telpas vajadzībām.

 Gfitness.lv