Pliometrijas treniņi jau ilgi ir pazīstami kā viens no iedarbīgākajiem un efektīvākajiem trenēšanās veidiem, jo tie vienlaicīgi sadedzina kalorijas un audzē muskuļus. Pliometrijas metode ir vingrojumu veids, kas veicina muskuļu attīstību, spēku, ātrumu un izturību. Tie var pat sniegt devumu kaulu masas audzēšanā. Iegūstiet visas šīs priekšrocības, pievienojot pliometrijas vingrojumus savam treniņa režīmam, ievērojot šos Life Fitness padomus:

Kas ir pliometrijas metode?

Pliometrijas metodes treniņos tiek izmantotas eksplozīvas, ātri veicamas kustības, lai attīstītu muskuļu spēku. Citiem vārdiem sakot, tās ir augsta līmeņa trieciena kustības, kas ietver lēkšanu.

Kāpēc ir vērts to izmēģināt?

Ieviešot pliometrijas metodes treniņus Jūsu kardio un spēka treniņu režīmā, Jūs palīdzēsiet taukus pārveidot par slaidiem muskuļiem, vienlaicīgi paātrinot sirdsdarbību un sadedzinot kalorijas.

Kāda veida vingrojumi tiek pieskaitīti pie pliometrijas metodes?

Pliometrijas metodes treniņi ietver visus vingrojumus, kuros iesaistīta lēkšana. Sāciet ar kaut ko mazāk sarežģītu, kā, piemēram, iemācieties lekt ar lecamauklu, veiciet palēcienus, apļojot lecamauklu vai leciet, augstu ceļot ceļgalus. Pakāpeniski pievienojiet zemskares pietupienu lēcienus, izklupienu lēcienus, mainot kājas, vai lēcienus uz vingrošanas kastes. Pamēģiniet pat veco labo vingrinājumu: no stājas balsts tupus – balsts guļus, atspiežoties uz rokām – balsts tupus – palēciens uz augšu. Jūs īsā laikā pamanīsiet spēka un pašapziņas palielināšanos.

Kā uzsākt šos treniņus, ja nekad neesat mēģinājis pliometrijas metodi?

• Pārliecinieties, ka Jūs pienācīgi iesildāties. Iesildieties 10 līdz 15 minūtes, lai Jūsu locītavas sasiltu, muskuļi kustētos un sirds darbotos ātrāk.

• Uzsāciet treniņu ar pamatelementiem uz mīksta seguma, kā, piemēram, paklāja, gumijas paklājiņa vai zāles. Pārbaudiet, vai apkārtnē nav traucējoši elementi.

• Uzsāciet treniņu lēnākā tempā, ar mazāku kustību amplitūdu un mazāku atkārtojumu skaitu. Uzlabojot savu formu, palieliniet ātrumu, kustību amplitūdu un atkārtojumu skaitu.

• Ja Jūs sajūtat sāpes, pārtrauciet treniņu.

• Starp treniņiem ieturiet vienas vai divu dienu pauzi, lai ļautu muskuļiem atjaunoties un atgūties. Vienmēr ieklausieties savā ķermenī.

 

Uzzini vairāk par  lecamauklām Fitnesaveikals.lv