Treniņš uz velotrenažiera

 

Velotrenažieri ir populārākā treniņu ierīču forma, pateicoties šo trenažieru veida kompaktumam, izdevīgumam un ērtībai.

Kādas tad noderīgas darbības var izpildīt uz velotrenažiera?

Kāpēc tas ir nepieciešams un kādus labumus var iegūt uz tā trenējoties?

Uz šiem jautājumiem jārod atbildes jau pirms velotrenažiera iegādes.

Pirmkārt, šis ir vispārējs vingrojums cilvēka ķermenim. Kas ir iekļauts vingrojumā ar velotrenažieri:

• Elpošanas sistēmas attīstība, visā visumā elpošanas efektivitātes uzlabošana un plaušu kapacitātes attīstība.

• Kardiovaskulārās sistēmas stiprināšana, sirds un asinsvadu treniņš (treniņš uz velotrenažiera tiek saukts arī par kardiotreniņu);

• Fiziskās izturības attīstība.

• Palīdz atbrīvoties no taukiem augšstilbos, uz dibena un viduklī.

• Samazina vielmaiņas ātrumu (novērš tauku uzkrāšanos).

Velotrenažieru veidi

  • Galvenā konstrukcija: mehāniska / nemehāniska
  • Dators: aprīkots ar datoru vai bez tā (visas mūsdienu fitnesa velobraukšanas imitēšanas ierīces ir aprīkotas vismaz ar primitīvu datoru – kilometru skaitītāju, laika rādījumu, pulsa mērītāju).
  •  Pedāļi: siksnas, cilindra, magnētiskie un elektromagnētiskie.
  • Ierīces montāža un izjaukšana: saliekama, nesaliekama.

 

Klasiskais  velotrenažieris Life Fitness C1 Go

hc_bikes-c1go-hero

 

Atgāztās pozīcijas velotrenažieris Life Fitness ar atzveltni Club Series Platinium Achieve

pcs_achieve_recumbent_standard

 

Bez šiem diezgan acīmredzamajiem un viegli pamanāmajiem ieguviem uz treniņiem ar velotrenažieri, ir jāpiezīmē, ka fiziskās sagatavotības uzlabošanos pavada arī pretošanās spēju palielināšanās pret dažādām slimībām. Treniņi sekmē kardiovaskulāro slimību novēršanu (šīs slimības ir viens no visbiežāk sastopamajiem pāragras nāves iemesliem). Regulārs un pareizs treniņš novērš pāragras sirdslēkmes, paaugstinātu asinsspiedienu un tamlīdzīgas bīstamas saslimšanas

 Tāpat tiek uzskatīts, ka vispārēja ķermeņa fiziskā sagatavotība nodrošina palielinātas pretošanās spējas pret infekciju slimībām. Daudziem cilvēkiem treniņu aprīkojuma izmantošanai pirmkārt ir cits svarīgs vingrošanas nolūks: cīņa ar lieko svaru, svara zaudēšana, figūras un tonusa uzlabošana.

Jūsu velotrenažieris ir burvju nūjiņa un tas atrisina gandrīz visas problēmas ar taukiem. Lai samazinātu taukus konkrētā darbība jākombinē ar citiem vingrojumiem un atbilstošu uzturu. Piemēram, cīņā ar vēdera tauku kārtu, labāk būtu izmantot vingrojumus vēdera muskulatūrai un pedāļus mīt tikai papildus, lai palielinātu vispārējo enerģijas patēriņu. Galu galā, treniņos uz ierīces pirmkārt tiek dedzināta gurnu zona un tikai pēc tam pārējais ķermenis.

Bet ķermeņa formas uzturēšanai (vienkārši kaloriju dedzināšanai, lai novērstu jaunu tauku uzkrāšanos) šis ir universāls līdzeklis. Ja Jūsu mērķis ir šāds, tad papildu vingrojumi noteikti ir nepieciešami, bet dažiem tie var pavājināt entuziasmu.

Salīdzinājumā ar skrejceliņu, kas ir velotrenažiera galvenais sāncensis, velotrenažieris ir saudzīgāks ceļgaliem un potīšu locītavām, nepakļaujot tās trieciena slodzei.

LF-fiblo_banneris

Stacionārā velosipēda treniņu ieguvumi izpaužas muskuļos, pumpējoties kājām un mazākā pakāpē citās ķermeņa daļās. Apakšstilbi, dibens un augšstilbi kļūst arvien spēcīgāki. Daudzos gadījumos, pareizs treniņš var stiprināt arī muguru un mugurkaulu, ar mērķi novērst daudzas slimības.

Visbeidzot nevajadzētu aizmirst sekojošu svarīgu un pozitīvu iedarbību. Galu galā, mūsdienu velotranažieris ir īsts velosipēda imitētājs un trenējoties mēs izliekamies, ka pārvaram milzum daudz kilometrus. Labs velotrenažieris (piemēram, modernais magnētiskais modelis) rada braukšanas izjūtu. Jūs varat “piedot gāzi”, lai sacenstos ar sevi uz ātrumu un tādā veidā atbrīvotos no negatīvajām emocijām un atvieglotu stresa līmeni.

Atbrīvošanās no negatīva noskaņojuma un neapzināta nemiera ir vērtība, kuru diez vai ir nepieciešams izskaidrot mūsdienu cilvēkam.

Pie velotrenažiera plusiem var arī pieskaitīt to, ka ar trenēties jebkuros laika apstākļos. Kad piemēr jūs no treniņa attur attur svelme, aukstums vai lietus, velotrenažieris nepieļauj tamlīdzīgus treniņa izlaišanas iemeslus.

Iegādājoties velotrenžieri vispirms ir jāizlemj, kādam mērķim Jūs trenažieri izmantosiet – vai tas būs Jūsu galvenais treniņu līdzeklis, viena no vairākām aerobikas rakstura aktivitātēm, vai tikai alternatīva lietainai dienai. Pēc tam nosakiet cik daudz vietas Jūs varat ierīcei atvēlēt un kādu summu pieļauj Jūsu budžets.

Velotrenažieri noteikti ir vēlams iegādāties no vietējiem fitnesa aprīkojuma tirgotājiem, kas var piedāvāt trenažieru garantiju, servisa līgumu un lielāku palīdzību velotrenažiera lietošanā, nekā veikalu ķēdes vai apšaubāmi interneta veikali.

Iesakām cilvēkiem, kas tikko iesāk trenēšanos vai velotrenažiera izmantošanu, sākt ar ļoti pieticīgiem mērķiem. Vienkārši uzkāpt uz velotrenažiera un mīties 10 minūtes dienā un pakāpeniski palielināt laiku – tādam vien ir vajadzētu būt iesācēja mērķim.

Pērkot pārliecinieties, ka velotrenažieris jums pienācīgi der. Aprunājieties ar tirgotāju, lai pārliecinātos, ka sēdekļa augstumu var noregulēt atbilstoši jūsu augumama, un Jūs nesēžat pārāk tālu no rokturiem.

 

Treniņā ar velotrenažieri ņemiet vērā:

• Saglabājiet ķermeņa augšdaļu atbrīvotu, plecus prom no ausīm.

• Uz sēdekļa sēdiet viegli, muguras atbalstam izmantojot vēdera muskulatūru.

• Iepazīstiet savu aprīkojumu un drošības priekšnoteikumus. Iemācieties kā noregulēt intensitāti un nomainīt programmu opcijas

• Mīšanu uzsāciet lēnām. Pamazām palieliniet treniņu ilgumu un intensitāti.

• Nodrošinieties ar pareizo aprīkojumu: nopērciet polsterētu šortu pāri vai gēla sēdekli papildukomfortam.

 

Daži fakti par velotrenažieri

1. 40 km pavadīšana dienā uz šāda veida stimulatora, sadedzina 0.5 kg tauku.

2. Populārākais trenažieris pasaulē.

3. Atgāztas pozīcijas trenažieris ir veiksmīgi izmantots fiziskās rehabilitācijas nolūkos koronārās sirds slimības gadījumā.

4. Treniņa laikā Jūs varat skatīties tālrādi, klausīties mūziku un pat lasīt grāmatu.

5. Uzlabojiet vidukļa un augšstilbu izmēru. Vienlaicīgi!