Mēs visi zinām, ka sporta zāles apmeklējums palīdz sadedzināt kalorijas, attīstīt muskuļu spēku un uzlabot sirds veselību , bet ar to viss vēl nebeidzas. Sportojot piemēram ar kāpņu trenažieri, strādā ne tikai jūsu ķermeņa, bet arī prāta muskuļi. Tāpat kā Sudoku, vingrinājums trenē jūsu smadzenes un var paaugstināt jūsu prāta spējas!

 

Uzlabo kognitīvo funkciju.

Pētījumā par prāta un izziņas darbību tika konstatēts, ka pēc 30minūtēm uz velotrenažiera , pētījuma dalībnieki ātrāk un precīzāk spēja atrisināt kognitīvos uzdevumus nekā pirms treniņa. Citā pētījumā tika atklāts, ka pieaugušie vecumā no 55 līdz 80 gadiem , kuri regulāri trenējas, kognitīvo testus spēj izpildīt četras reizes labāk salīdzinot ar pieaugušajiem, kas ar fiziskām aktivitātēm nenodarbojas.

 

Trenē atmiņu.

Vairākos pētījumos ir atklāts, ka fiziskā slodze palīdz veselīgā veidā uzlabot atmiņu. Piemēram, pētījumā par motorikas un uztveres spējām tika konstatēts, ka sievietes, pēc sportošanas uz skrejceļa, par 20% labāk veica atmiņas testu. Tātad, kur ir jūsu atslēgas?

 

Stimulē prāta izaugsmi.

Mūsu augumu nosaka gēni, taču prāta spējas ir iespējams uzlabot! Treniņš patiešām var uzlabot smadzeņu elastīgumu, stimulējot jaunu savienojumu veidošanos starp šūnām. UCLA pētījumi ir zinātniski pierādījuši, ka sporta vingrinājumi palīdz smadzenēs veidoties jauniem neironu savienojumiem. Padomājiet par to nākamreiz, kad gribēsiet noslinkot un izlaist treniņu.